Rukomet

Sreda, 20.01.2021.

19:30

Francuska jedva sprečila blamažu, domaćin prejak za Ruse

Rukometaši Francuske uspeli su nekako da "slome" Alžir i slave sa 29:26 u prvoj utakmici Druge faze Svetskog prvenstva.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/Petr Josek

"Trikolori" su bili veliki favorit pre duela, ali su to opravdali tek u samoj završnici.

Njima je ovo četvrti uzastopni trijumf na Mundijalu i sada su u odličnoj poziciji pred završne borbe za plasman u četvrtfinale.

Protiv Alžira su slabije startovali, imali četiri gola zaostatka, da bi do pauze preokrenuli.

Alžirci se nisu predavali, ponovo su stekli vođstvo sredinom drugog dela i od utakmice napravili dramu.

Ipak, u poslednja tri minuta Francuzi su dodali gas i serijom 3:0 stigli do pobede.

Najefikasniji su bili Mem, Mae i Fabregas sa četiri gola. Kod Alžira to je bio Berkus.

Rezultati:
Švajcarska – Island 20:18
Francuska – Alžir 29:26
20.30 Portugal - Norveška

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Domaćin Egipat je ostvario veoma važnu pobedu i to nad Rusijom rezultatom 00:00.

Afrička selekcija je vođstvo imala tokom čitavog susreta, a od kraja prvog poluvremena razlika je bila osetna.

U drugom delu se igralo gol za gol, što je odgovaralo Egipćanima koji su stigli do četvrtog boda, koliko imaju i Švedska i Slovenija.

Skandinavci doduše imaju i meč manje. Sa druge strane, Rusija ima bod manje od svih njih i još uvek je u igri za četvrtfinale.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Šebib sa osam i Elahmar sa sedam golova.

Kod Rusije se istakao Kosorotov sa osam pogodaka.