Rukomet

Utorak, 08.12.2020.

20:15

Srbija ide kući

Rukometašice Mađarske izgubile su od selekcije Holandije u 3. kolu grupe C Evropskog prvenstva, što znači eliminaciju reprezentacije Srbije.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/CLAUS FISKER

Srbija je posle poraza od Hrvatske (24:25) navijala za Mađarsku koja je vodila posle prvog poluvremena, ali je dozvolila preokret u nastavku i poraz od 28:24 (13:15).

Interesantno, Holandija će uprkos dva neuspeha u prva dva kola preneti dalje 2 boda. Mađarska neće imati nijedan, a Hrvatska dalje ide sa maksimalna 4.

Mađarska je odlično otvorila utakmicu i lakim golovima u kontrama je stekla vođstvo od tri i četiri gola razlike.

Međutim, u nastavku je dozvolila preokret, ali se mora priznati da je Holandija odigrala kao u transu i potpuno zaustavila napad protivnica.

Mađarska je postigla samo jedan gol u poslednjih gotovo 10 minuta i ostala je "kratkih rukava".

Time je Srbija definitivno ispala sa Evropskog prvenstva.

Jedno dobro poluvreme na celom šampionatu nije bilo dovoljno...