Rukomet

Utorak, 08.12.2020.

17:30

Srbija 13 minuta nije dala gol, poraz od Hrvatske! VIDEO

Rukometašice Srbije poražene su od selekcije Hrvatske u 3. kolu grupe C Evropskog prvenstva rezultatom 25:24 (14:14).

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/CLAUS FISKER

Sada sve zavisi od poslednje utakmice između Holandije i Mađarske, koja se igra od 20:30h.

Srbija će navijati za Mađarsku ili za nerešen ishod, jer samo tako može da prođe dalje i to bez ijednog prenetog boda.

U slučaju pobede Holandije, srpske rukometašice idu kući.

Utakmicu protiv Hrvatske presudilo je čak 13 minuta bez gola Srbije i to u poslednjoj četvrtini meča.

Tada je Hrvatska preokrenula i došla do treće pobede u grupi u kojoj je pre šampionata bila o(t)pisana kao autsajder.

Počelo je rezultatskom "klackalicom" u prvoj polovini prvog dela, uz po gol ili dva prednosti za Hrvatsku.

Međutim, onda fantastičnim golom Jelene Lavko, posle napada koji je trajao gotovo dva minuta, kreće serija Srbije.

Pet uzastopnih golova je postigla Srbija i, uz nekoliko sjajnih odbrana Katarine Tomašević, povela sa 13:9, a onda i 14:10.

Međutim, tada su srpske rukometašice neshvatljivo ušle u jurnjavu sa protivnicama po terenu, a to je ono što mnogo više odgovara mladim igračicama Hrvatske.

Ekspresno je usledila serija Hrvatske od 4:0 i do isteka 30. minuta došle do izjednačenja na poluvremenu – 14:14.

U drugom poluvremenu smo videli još više rezultatske neizvesnosti i ponovo nekoliko promena u vođstvu.

A onda je Srbija upala u "maler" i punih 13 minuta nije postigla nijedan pogodak!

Kristina Liščević je pri vođstvu od 23:22 i uz igračicu više promašila sedmerac, a potom se to prenelo i na ostale srpske bekove.

Nisu preuzimale odgovornost kada je trebalo, a krila su bila gotovo odsećena.

To je omogućilo Hrvatskoj da dođe do serije od 4:0 i, naravno, nedostižne prednosti.

Srbija je sa dve odbrane uspela da dođe do napada za bod koji bi već sada garantovao prolaz.

Selektor Ljubomir Obradović je tražio tajm-aut, ali nije vredelo.

Još jedan u nizu loš napad Srbije i odbrana Hrvatske, koja je bila "nabildovana" samopouzdanjem, uspela je da se odbrani.

Sada će, dakle, Srbija navijati za Mađarsku, koja je porazom Srbije obezbedila prolaz.

Ali, svakako će naš severni sused imati motiv da se pobedom izbori za prenošenje dva boda u sledeću rundu.