Rukomet

Ponedeljak, 13.01.2020.

23:00

Svetski prvak pred eliminacijom!

Rukometaši Danske odigrali su nerešeno 24:24 protiv selekcije Mađarske u drugom kolu E grupe Evropskog prvenstva.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ANDREAS HILLERGREN

Ovaj remi je aktuelne svetske prvake doveo u težak položaj, pošto su Skandinavci pred ispadanjem.

Da se to ne bi dogodilo potrebno je da u poslednjem kolu savladaju Rusiju, a da Island savladala Mađare.

Naši severni susedi su protiv Danske vodili od prvog do 57. minuta, imali su konstantno vođstvo, ali su ipak poklekli u završnici.

Malo je falilo da Mađari izgube na kraju, ali je Zita sa krila minut i po pre isteka vremena uspeo da donese veliki bod svojoj ekipi.

Briljirao je Zolt balog sa sedam golova, dok je kod Danaca najbolji bio Magnus Braming sa šest pogodaka, dok je Niklas Landin imao neverovatnih 20 odbrana.

Danska će u poslednjem kolu najverovatnije poraziti „zbornaju“, ali ako Mađari osvoje bar bod protiv Islanda, svetski prvaci biće eliminisani.

Takođe, ako Mađarska izgubi od Islanda, a Danska pobedi, ove dve selekcije imaće po tri boda. Budući da su u međusobnom susretu odigrali nerešeno, odlučivala bi gol-razlika.

Mađari trenutno imaju gol-razliku +1,a Danci -1. Mađari ukoliko pretrpe poraz, njihova gol-razlika bila bi nula ili bi otišla u „minus“, dok bi Danci sa pobedom imali gol-razliku bar 0.

Ukoliko bi na kraju gol-razlika bila jednaka, odlučivao bi ukupan broj postignutih golova.

Poslednje kolo u ovoj grupi na programu je u sredu.