Rukomet

Utorak, 03.12.2019.

09:10

Crna Gora preživela Mađarsku, Holandija lako s Kubom

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobedila je Mađarsku 25:24 u trećem kolu Svetskog prvenstva u Japanu.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA-EFE/HIROSHI YAMAMURA

Crnogorke su ostvarile i treći trijumf, dok su Mađarice posle tri odigrana meča na skoru 1/2.

Crna Gora je došla do velike pobede pošto im je Mađarska, uz Španiju, glavni konkurent za vrh tabele grupe C.

Ključni gol na utakmici postigla je Bulatovićeva koja je u poslednjem minutu postigla gol za 25:23.

Tokom svih 60 minuta vodila se velika borba, a najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Jovanka Radičević sa osam golova, Raičevićeva je dodala sedam, dok su odlične među stativama bile Batinovićeva i Rajčićeva.

Kada je reč o grupi Srbije. Odigran je prvi meč trećeg kola u kojem je Holandija lako izašla na kraj s Kubom.

Holanđanke su slavile rezultatom 51:23 i sada imaju skor od dve pobede i jednog poraza.