Rukomet

Petak, 14.12.2018.

22:20

EP: Rusija i Francuska igraju za zlato

Rukometašice Rusije i Francuske igraće u meču za zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA/MARIJAN MURAT

Ruskinje su rutinski savladale Rumunke rezultatom 28:22 u drugom meču dana.

Prethodno je Norveška bila ubedljiva protiv Švedske i tim rezultatom osvojila peto mesto na Evropskom prvenstvu.

Kod Ruskinja je dominirala Ana Vjahrieva sa čak 13 golova, skoro polovinu svoje ekipe. Posle nje, najbolja je bila Ana Sen sa četiri. Kod Rumunki po četiri pogotka postigle su Krina-Elena Pintea i Ana-Maria Dragut.

U poslednjem meču večeri Francuskinje, domaćin prvenstva, bile su neumoljive protiv Holandije i pobedile su sa 27:21.

Francuska je na poluvremenu imala samo gol prednosti, ali je sa furioznih drugih 30 minuta prelomila meč u svoju korist i na kraju bila ubedljiva.

Najbolja kod Francuskinja bila je Estel Minko sa šest golova, a pratile su je Siraba Dembele Pavlović i Laura Flipe sa po četiri pogotka. Holanđanke je predvodila Lois Aban sa šest golova.

U meču za treće mesto sastaju se Holandija i Rumunija u nedelju od 14 časova, dok dva sata kasnije igraju finale Francuska i Rusija.

Finalistkinje su se takođe sastale i na otvaranju Evropskog prvenstva, kada je su Ruskinje bile bolje sa 26:23.