Rukomet

Petak, 19.01.2018.

20:35

EP: Šampion Evrope jedva sa Češkom

Rukometna reprezentacija Nemačke pobedila je Češku sa 22:19, u prvom meču druge faze grupe 2.

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Aktuelni šampion Evrope nije se naigrao protiv Čeha i do pobede su morali da dođu na teži način.

Češka je igrala odlično u prvom poluvremenu i na pauzu otišla sa prednošću od jednog gola, 10:9.

Držali su prednost Česi do poslednjih deset minuta, međutim tada je usledio pad u igri.

Nemci su preokrenuli rezultat veoma brzo i na kraju došli do veoma važne pobede.

Najefikasniji bio je Štefen Fat sa osam golova, dok je tri postigao Uve Genshajmer. U poraženom sastavu istakao se Tomas Cip sa šest golova.

1. Nemačka 3 1 2 0 72:69 4
2. Makedonija 2 1 1 0 50:49 3
3. Španija 2 1 0 1 54:40 2
4. Danska 2 1 0 1 52:50 2
5. Češka 3 1 0 2 62:81 2
6. Slovenija 2 0 1 1 49:50 1