Rukomet

Nedelja, 29.11.2009.

17:26

Pobeda Vesprema, Srbi odlični

Rukometaši Vesprema savladali su Pik Seged u gostima rezultatom 36:30 u derbi meču 11. kola mađarskog prvenstva.

Utakmicu su obeležili srpski rukometaši Petar Nenadić sa devet i Danijel Anđelković sa šest golova za domaći tim, dok je Vesprem do pobede vodio sjajni Žarko Šešum sa sedam pogodaka, Uroš Vilovski jednom se upisao u strelce. Ekipa Dragan Đukića držala je rezultatski priključak u prvom poluvremenu pa se na odmor otišlo rezultatom 16:16.

U nastavku, šampion Mađarske pokazao je dominaciju i u 40. minutu stigao do prednosti od četiri pogotka. Najveće vođstvo Vesprema iznosilo je osam golova (27:19).

Na tabeli vodi Vesprem koji ima maksimalan učinak u domaćem šampionatu, sledi ga Pik Seged sa dva boda manje i utakmicom više.