Sabalenka preživela nalet Stivensove

Arina Sabalenka, druga teniserka sveta, izborila je vizu za drugu nedelju na Rolan Garosu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Beloruskinja je posle velike borbe i 101 minuta igre pobedila Amerikanku Sloun Stivens, 7:6 (5), 6:4.

Imala je Sloun svoje šanse, lako ih je prokockala, naročito u tom čudnom, početnom setu.

Delovalo je da će druga igračica sveta lako dobiti set, naročito kada je posle dva brejka imala velikih 5:0.

Međutim, borbena Stivens se probudila, sve nadoknadila i u desetom gemu spasla tri set lopte i izjednačila na 5:5.

U taj-brejku je prokockala prednost od 4:2, Sabalenka je dobila taj deo igre sa 7:5.

U drugom setu, opet je Sabalenka prva povukla, napravila brejk u stigla i do 4:2.

Uzvratila je Stivens, vratila brejk za 4:4, ali je onda stala, dozvolila protivnici ribrejk i ubrzo je meč bio završen.

Sabalenka će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajinke Jeline Svitoline koja je bila bolja od Darije Kasatkine, 6:4, 7:6 (5).

"Bio je lud meč, vratila se sa 5:0 u prvom setu, neverovatno. Hvala publici na podršci, na sjajnoj atmosferi. Nisam očekivala ovoliko ljudi na tribinama", rekla je Sabalenka po završetku meča.