Krajinović preko Hrvata do megdana Ože-Alijasimu

Filip Krajinović je izborio plasman u treće kolo Rolan Garosa.

Izvor: LN

Autor: LN

Krajinović, 55. na ATP listi, pobedio je 223. igrača sveta, Hrvata Bornu Goja, 7:6 (5), 6:2, 5:7, 6:1.

Meč protiv tenisera iz Hrvateke trajao je tri sata i šest minuta i Krajinović je pokazao da je u veoma dobroj formi.

Početni set je bio zanimljiv, Filip je u četvrtom gemu spasao čak tri brejk lopte i izjednačio na 2:2.

Uspeo je naš tenise da napravi brejk u 11. gemu za 6:5, da bi odmah potom uzvratio i Gojo istom merom, 6:6 i to je značilo ulazak u taj-brejk, a tu je Krajinović posle 5:1, morao da se potrudi, na 6:4 iskoristio je drugu set loptu, za 7:5.

Sve je krenulo odlično u drugom setu, napravio je teniser iz Sombora brejk u drugom gemu, poveo sa 3:0.

Na 4:1, imao je dve brejk prilike koje nije iskoristio, ali zato u osmom gemu koristi treću brejk i set loptu za 6:2.

Gojo, bez obzira na zaostatak, nije pomišljao na predaju, naprotiv, odlično se borio.

Čak je i prvi stigao do brejka u trećem setu, poveo sa 3:2, ali je Krajinović odmah napravio ribrejk za 3:3.

Međutim, Gojo je u finišu seta opet došao do brejka, u 11. gemu za 6:5 i potom odservirao za 7:5.

Oduvao je prašinu sa trećeg seta Krajinović, odlučno i veoma brzo.

Za tili čas je napravio dva brejka, poveo sa 4:0, i sve je bilo jasno, jer je lako overio set sa 6:1.

Krajinovića u trećem kolu očekuje sudar sa devetim nosiocem, Kanađanimom Feliksom Ožeom-Alijasimom.

On je bio bolji od Kamila Uga Karabelija iz Argentine, 6:0, 6:3, 6:4.

Sve detalje sa meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.