Utorak, 24.05.2022.

19:13

Tijafo, Sonego i Delbonis u tri seta do drugog kola

Američki teniser Frensis Tijafo pobedio je Bendžamina Bonzija u prvom kolu Rolan Garosa sa 3-0 u setovima.

Izvor: RM

Autor: RM

Pobede su pored Tijafoa ostvarili još i Lorenco Sonego protiv Nemca Gojovčika i Federiko Delbonis, koji je pobedio Manarina.

Tijafo je u meču protiv Bonzija imao težak posao. Iako je pobedio sa 3-0 u setovima, nije baš lako izašao na kraj sa rivalom.

Meč je trajao dva sata i 57 minuta.

Tijafo je prva dva seta dobio rezultatom 7:5. Ušlo se u tre
i set koji je bio još neizvesniji budući da je odlučen tek u taj-brejku.

Tijafo je uspeo da osvoji taj-brejk i samim tim pobedi na ovom meču. Amerikanac će u narednom kolu igrati protiv Davida Gofana koji je bio bolji od Lehečke.

Inače, ovo je prva pobeda u karijeri na Rolan Garosu.

Meč u kome su se sastali Federiko Delbonis i Adrijan Manarino završen je takođe posle tri seta.

Delbonis je prvi set dobio veoma lako, rezultatom 6:1. Međutim u drugom setu Manarino je pružio dosta ozbiljniji otpor i set je završen u taj-brejku, u Delbonisovu korist.

Treći set je po mnogo čemu ličio na prvi, jer je Manarino i ovde dopustio dva brejka protivniku, kao da se potpuno predao posle iscrpljujućeg drugog seta koji je pripao njegovom protivniku.

Delbonis će u drugom kolu igrati protiv Andreja Rubljova koji je pobedio Kvona iz Južne Koreje.

U meču koji su odigrali Italijan Lorenco Sonego i Nemac Peter Gojovčik nije bilo drame, jer je italijanski teniser meč dobio sa 3:0.

Prilično ubedljivom igrom Sonego je došao do drugog kola. Po setovima je bilo 6:2, 6:2, 6:1.

Italijan će u drugom kolu igrati protiv Argentinca Žoaa Souse.