Preokret Rubljova za drugo kolo

Ruski teniser Andrej Rubljov pobedio je južnokorejskog tenisera Sonvua Kvona sa 3-1 u setovima (6:7, 6:3, 6:2, 6:4).

Izvor: RM

Utorak, 24.05.2022.

17:15

Rubljov je tako preokretom prošoa u drugo kolo Rolan Garosa, budući da je izgubio prvi set.

Posle izgubljenog prvog seta Rus se probudio i došao do trijumfa nad 71. teniserom sveta, momkom iz Južne Koreje.

U prvom setu nije bilo brejka na obe strane, pa se morao igrati taj-brejk u kome je trijumfovao Kvon.

Ipak u drugom setu Rubljov je zaigrao bolje i uspeo je da napravi dva brejka koja su mu bila dovoljna da set privede kraju u svoju korsit, rezultatom 6:3.

U trećem setu slična priča. I ovde je Rubljov napravio dva brejka, a set se završio nešto ubedljivije nego prethodni, 6:2 za Rubljova zobg toga što je prvi servirao.

Četvrti set bio je dosta sličniji prvom i činilo se da ćemo možda opet gledati taj-brejk. Ali Rubljov se potrudio da do toga ne dođe. U desetom gemu je napravio brejk i iskoristio drugu meč loptu.

Rubljov će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča u kome se sastaju Adrijan Manarino i Federiko Delbonis.