13:20

Pliškova se ozbiljno namučila protiv 172. teniserke sveta

Druga nositeljka Karolina Pliškova morala je dobro da se oznoji kako bi stigla do drugog kola Rolan Garosa.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Češka teniserka je posle preokreta savladala egipatsku teniserku Majar Šerif – 6:7, 6:2, 6:3.

Meč je trajao 136 minuta.

Šerif i Pliškova su dobro servirale u prvom setu i nije bilo brejkova sve do završnice seta.

Šerif je napravila brejk i servirala za vođstvo, ali je uzvratila Pliškova i otišlo se u taj-brejk.

Tamo je debitantkinja na Grend slemovima uspela da se vrati od 2:5 i 3:6, da neutrališe pet set lopti i osvoji taj-brejk rezultatom 11:9.

Na početku drugog seta razmenile su po brejk, a onda je Pliškova napravila dva brejka u trećem i petom gemu i došla lako do izjednačenja.

Dobro je igrala Šerif i u trećem setu, ali je poklekla u sedmom gemu, koji je trajao skoro 10 minuta, pa je Pliškova napravila brejk i dobrim servisima došla do pobede.

Majar je prva egipatska teniserka koja je ušla u glavni žreb nekog Grend slema, a 172. teniserka sveta je do duela sa Pliškovom došla preko tri kola kvalifikacija.

Čehinja u drugom kolu igra protiv Jelene Ostapenko.