18:49

Šokantan poraz Ćorića od 106. tenisera sveta

Hrvatski teniser Borna Ćorić ispao je u prvom kolu Rolan Garosa.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Bolji od njega bio je slovački teniser Norbert Gombos, trenutno 106. igrač planete – 6:4, 3:6, 6:3, 6:4.

Meč je trajao tri sata i 7 minuta.

Slovak je brejkom u trećem gemu prvog seta došao do vođstva protiv 24. nosioca, da bi Ćorić posle dve neutralisane brejk lopte u petom i sedmom gemu, napravio brejk u osmom i odservirao za izjednačenje.

Ćorić je imao 2:1 sa brejkom u trećem setu, ali je u šestom i osmom dva puta ispustio servis i izgubio taj set.

Vodio je Gombos 2:0 u trećem setu i imao još dve prilike za brejk, ali se i dalje borio Ćorić.

Ipak, na kraju, pobeda Gombosa i šokantan poraz Ćorića.

U narednom kolu slovački teniser igra protiv Jurija Rodionova, koji je bio bolji od Šardija posle pet odigranih setova – 3:6, 4:6, 7:6, 6:4, 10:8.