Nikola Milojević je napravio veliko iznenađenje i izbacio Filipa Krajinovića sa Rolan Garosa.

Ponedeljak, 28.09.2020.

17:00

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

Milojević je odneo pobedu iz "srpskog" derbija u prvom kolu turnira – 3-1.

Trenutno 144. teniser sveta je izbacio 29. na listi posle nešto više od tri sata borbe – 6:4, 3:6, 6:3, 6:1.

Ovo je bio prvi međusobni duel Filipa i Nikole, kojem je ujedno ovo bio i prvi Grend slem meč u karijeri.

U drugom kolu Milojević će igrati protiv slovenačkog tenisera Aljaža Bedenea.

Već se od samog početka videlo da Milojević ne želi da se preda iako je poprilični autsajder, pa je napravio čak dva brejka.

Nedugo zatim Filip se probudio, zaigrao dosta bolje, ali je doživeo novi krah.

U devetom gemu seta, koji je trajao čak 18 minuta, Milojević je napravio brejk i nedugo zatim iskoristio drugu set loptu.

Drugi set je počeo identično kao prvi, brejkom Milojevića, ali je Krajinović ovog puta odmah uzvratio i zaigrao mnogo bolje.

Tok meča mogli ste da pratite u LIVE BLOGU B92.net.
EPA-EFE/Riccardo Antimiani / POOL
Iako je Krajinović kontrolisao rezultat, videlo se i krajem drugog seta da Milojević ponovo igra fenomenalno, ali je ipak bilo 1-1.

Zanimljivo, Filip je u drugom setu imao svega 3 vinera i čak 17 neiznuđenih, a njegov protivnik bolji količnik sa 12 vinera i 22 neiznuđene.

Treći set je počeo, ponovo, brejkom Milojevića, koji je iskoristio mentalni pad Krajinovića koji je u prvom gemu propustio čak tri vezane brejk šanse.

Nikola je u ovim trenucima igrao sjajno, pogotovo iz forhenda iz kojeg je dosta grešio u drugom setu.

"Prštali" su vineri, a Krajinović je u pojedinim trenucima izgledao nezainteresovano i bezvoljno, dok je Milojević "leteo" po terenu. Iako je Krajinović imao brejk lopte do kraja seta, Milojević je uspeo da ne izgubi servis i da povede sa 2-1.

U trećem setu je Krajinović uspeo da napravi samo dva vinera, dok je Milojević imao sjajnih +2 sa devet vinera i sedam neiznuđenih.

Četvrti set nije bio mnogo drugačiji nego prethodna tri.

Milojević ga je otvorio brejkom, nedugo zatim pripretio je Krajinović kada je mogao da se vrati na 2:2, ali je dobrim servisima i forhendima spasao dve brejk lopte.

To kao da je dotuklo Krajinovića koji nije imao više nijednu priliku da se vrati u meč.