Nadal melje protivnike – Delpo bez šanse protiv "Kralja" šljake!

Rafael Nadal plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je posle tri seta pobedio Huana Martina del Potra – 6:4, 6:1, 6:2.

Izvor: PT

Petak, 08.06.2018.

18:20

Nadal melje protivnike – Delpo bez šanse protiv
Photo by Cameron Spencer/Getty Images

Španac će imati šansu da osvoji jedanaestu titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske, a u finalu igraće protiv Dominika Tima, koji je maksimalnim rezultatom savladao Marka Čekinata.

Del Potro u prvom setu imao je nekoliko prilika da napravi brejk, međutim Rafa je uvek uspeo da naše rešenje i dobije gem na svoj servis gem.

Kada nije uspeo Argentinac u više navrata, to je uradio desetostruki šampion Rolan Garosa.

Nadal je napravio brejk za 6:4 i u ostatku meča pobednik se nije dovodio u pitanje.

Rafa je drugi set dobio sa 6:1, dok je u trećem slavio sa 6:2 i tako zakazao novo finale Rolan Garosa, koje je na programu u nedelju.