Raspored:

<u>Osmina finala:</u> <br /><br /> 16.00<strong> Holandija - SAD </strong> <br /><br /> 20.00 <strong>Argentina - Australija</strong>

Depaj 10, Blind 45+1, Damfriz 81 – Rajan 76
NED USA
3 : 1
1/8 finala: Holandija - SAD 3:1, Argentina - Australija 2:1
Holandija je u osmini finala pobedila SAD sa 3:1 (2:0), a Argentina tim Australije sa 2:1 (1:0).

Kraj meča!
90+7' Martines spasao gol!
Kakva šansa za Australiju!

Umalo da bude 2:2, ali je Emilijano Martines čudesno odbranio!
90+5' Lautaro, pa Mesi...
Navalili su Argentinci, opet je Rajan odbio loptu posle šuta Lautara, a Mesi nije uspeo da je ubaci u gol...
90+3' Mesi, Mesi...
Sada je sam želeo da završi akciju Mesi, ali je lopta za malo otišla pored gola!
90+3' Opet Lautaro!
Opet je Mesi pripremio šansu Lautaru, sada je Rajan odbranio njegov udarac. Moraolo je biti 3:1!
90' Sedam minuta nadoknade
Toliko vremena ima Australija da se spasi eliminacije.
88' Kakva prilika za 3:1!
Mesi je kao na tacni poslužio Lautara Martinesa, ovaj katastrofalno šutira sa sedam, osam metara, lopta odlazi visoko pored gola!
84' Sledi paklen finiš
Da li ćemo videti novu dramu, može li Australija da iznenadi?
81' Umalo 2:2!
Sjajna šansa za Aziza Behiča!

Divan prodor pored četvorice igrača, izblokiran je u poslednji čas od strane Lisandra Martinesa! Lako je moglo biti 2:2!
Autogol Fernandesa
77' Goooool!
Austraalija je smanjila, šutirao je Kreg Gudvin, lopta se od noge Enca Fernandesa odbila u mrežu Argentine, 2:1!

Dakle ipak, autogol.

75' Šut Taljafika
Samo što je ušao Nikolas Taljafiko je šutirao sa 15 metara. Lopta odlazi kraj leve stative, ostaje 2:0.
72' Menjaju i Australijanci
TRostruku izmenu vrši Arnold. Van igre su Djuk, Degenek i Leki, a na terenu su Kuol, Meklaren i Karačić.
72' Dve izmene
Argentinci vrše izmene. Izašli su Akunja i Alvares, na terenu su Taljafiko i Lautaro Martines.

67' Šut Mesija
Pokušao je Mesi udarcem sa 18 metara, ali loše je to uradio, lopta je otišla visoko preko gola.
65' Prodor Mesija
Krenuo je Mesi kao tenk ka golu Australije, prešao nekoliko igrača, ali ne i Degeneka.

Defanzivac Ozija je uspeo nekako da izbije loptu u korner.
Statistika
Iz tri šuta Argentinaca u okvor gola, dve lopte su završile u mreži Australije.

Zaista, dobra realizacija.
59' Dve izmene kod Ozija
Selektor Australije Grem Arnold je izvršio dve izmene.

Umesto Bakusa i Mekgrija su na terenu Hrustić i Gudvin.
Gol Alvaresa
57' Gooooool!
Hulijan Alvares je doveo Argentinu u vođstvo od 2:0!

Velika greška golmana Metija Rajana, poigravao se sa loptom, Alvares mu je oteo loptu i poslao je u mrežu!

53' Nesporazum!
Sautar je kratko vratio loptu Emilijanu Martinesu, umalo da Djuk stigne do nje pre njega. Bilo je opasno!
51' Prilika za Argentinu
Posle udarca Mesija, lopta je promenila smer, ali je Meti Rajan bio na pravom mestu.
50' Ipak izmena
Morao je van terena Papu Gomes u timu Argentine, umesto njega je u igri Lisandro Martines.
46' Nema promena
Selektori su na teren poslali iste sastave kao na početku. Dakle, nema još promena.
Počelo je drugo poluvreme
Detalj iz 5. minuta. Je li bio penal?
Kraj prvog dela
Završeno je prvo poluvreme, Argentina vodi sa 1:0.
Dva minuta nadoknade
Toliko će se još igrati u prvom delu.
42' Kakav momenat!
Lionel Mesi je na jubilarnoj 1.000 utakmici postigao 789. gol u karijeri.

I, verovali ili ne, to je njegov prvi gol u nokaut fazi na Mundijalima! Deveti na svim šampionatima do sada.
Gol Mesija
38' Žuti za Degeneka
Miloš Degenek je faulirao Akunju. Dobio je žuti karton!

Ako Australija prođe, neće moći da igra na toj narednoj utakmici.
35' Goooool!
Mesi je postigao gol!

Lopta je kroz noge Harija Sautera prošla i završila u mreži Australije!

33' Ništa spektakularno
Ništa bitno se ne dešava pred oba gola. Nekako sun i jedni i drugi u grču. Doduše, borbenosti ne fali, ali kreacije, svakako.
27' I "gaučosi" oprezno
Ne zaleću se ni Argentinci. Pažljivo grade akcije. Poslednjih nekoliko minuta su više na svojoj polovini.
24' Australijanci hrabriji
Kao da je Australija rešila malo da igra. Sa više igrača su na polovini Argentine. Imaju i korner.
Mesi vs Ronaldo, statistički
Mesi uključen u 1.126 golova? Sjajno!
15' Žuti za Irvina
Prekršaj nad Akunjom, Džekson Irvin je zaradio žuti karton.
14' Posed kod "gaučosa"
Argentina u prvih 15 minuta ima 70 posto loptu u svom posedu. Jasno je šta gledamo.
9' Još bez prilika
Nismo još videli udarac u okvir gola. Nema prilika.
4' Ništa od penala?
Šimon Marčinjak je prevideo igranje rukom od strane igrača Australije, trojica igrača Argentine su signalizirali to, ali je Poljski sudija smatrao da je sve čisto.
3' Argentinci pale motore
Jasno je da Mesi i drugovi žele da imaju loptu u nogama od početka.
Susret je počeo!
Sa centra su krenuli prvi igrači Australije.
Igrači su na terenu
Intoniraju se himne, za koji minut kreće drugi meč osmine finala na SP u Kataru.
Degenek optimista
Zna se ko je najveća opasnost po gol Australije.

Ipak, jedan igrač veruje da ima načina da se Mesi zaustavi.
Šta kaže selektor "gaučosa"?
Argentina je favorit u meču sa Australijom.

Šta je rekao selektor Skaloni pre meča, pročitajte OVDE.
Od 20 sati drugi meč osmine finala
Još jedna utakmica je ostala za danas.

Sastaju se Argentina i Australija.

Pobednik će na megdan Holanđanima.
Odličan meč
Gledali smo odličnu utakmicu, videli četiri gola uz obilje prilika.

Holandija bolja, Dumfris i Nopert sjajni. U svakom slučaju, čini se da dižu formu u pravi čas.

Čekaju boljeg iz duela Argentine i Australije.
Meč je završen!
Holandija se plasirala u osminu finala Svetskog prvenstva.
90+5' Sve je rešeno
Holandija je pred velikim slavljem. Reklo bi se rutinska, zaslužena pobeda.
90' Šest minuta nadoknade
Toliko vremena imaju Amerikanci da nešto urade...
87' Žuti za De Jonga
De Jong je faulirao Aronsona i dobio žuti karton.
Gol Dumfrisa
81' Gooooool!
Dumfris postiže prvi gol na Mundijalu za 3:1.

Centrirao je Blind, a Dumfris sa linije peterca lako poslao loptu u mrežu!

Gol Rajta
79' Udarac Pulišića
Amerikanci kreću na sve ili ništa! Pulišić je sada šutirao, ali je Nopert bio siguran.
78' Bergvajn, umalo!
Na drugoj strani šansa za Bergvajna, za malo je promašio.
76' Gooooool!
Majstorija Rajta za 2:1!

Velika greška Depaja, a Rajt je petom nekako zahvatio loptu i lobovao Noperta!

75' Ušao i Jedlin
Desta menja u timu SAD Jednlin.
75' Umalo 2:1
Sa gol linije je Dumfris izbacio loptu. Prethodila je greška Depaja, Rajt je šutirao iskosa, ali je bek Holandije bio na pravom mestu.
71' Kakva prilika!
Mat Tarner je sada spasao Amerikance!

Kopmeiners je šutirao, Tarner odbio loptu, pravo na glavu Depaja. Ipak je Tarner uspeo da odbrani i taj udarac sa svega nekoliko metara!
67' Dve izmene u timu SAD
Umesto Vee i Makenija u igri su sada Hadži Rajt i Brenden Aronson.
62' Dumfris na zemlji
Zaustavljen je Dumfris posle prodora, ostao je da leži pred golom SAD, ali izgleda da je sve u redu.
60' Žuti za Kopmeinersa
Pokužeo je igrač Holandije Kopmeiners. Prvi je upisan igrač u beležnici sudije Sampaja.
54' Dobar Reina
Ulazak Reine uneo je živost u igru Amerikanaca, sada je dodao loptu Mekeniju koji sa ivice kaznenog prostora šutira preko gola!
53' Pulišić sene predaje
Kristijan Pulišić pokušava udarcem sa 17 metara, ali bilo je to mlako, lako je Nopert uhvatio loptu.
50' Šansa i na drugoj strani
Umalo da Zimerman postigne autogol, ali je Tarner bio na mestu.
49' Gakpo spašava gol!
Sjajna prilika za Amerikance posle prekida, Rim je pokušao da ugura loptu u mrežu, ali je na gol liniji bio Kodi Gakpo! Spasao je sada Holanđane.
47' Izmena i kod Amerikanaca
Umesto Hezusa Fereire na terenu je Đovani Rejna.
46' Van Gal izvršio dve izmene
Izmene u poluvremenu u timu Holandije.

Umesto Klasena i De Rona u igri su Kopmeiners i Stiven Bergvajn.
Pogodak Blinda
Završen je prvi deo!
Mat u poslednjem minutu prvog dela, Holandija na odmor odlazi sa dva gola prednosti.

Dumfris u ulozi asistenta, Depaj i Blind strelci za 2:0.
45+1' Goooooool!
Gol Dejlija Blinda, 2:0 za Holandiju!

Ponovo je Denzel Dumfris sve uradio, povratna na penal zonu, tu je bio Blind i rutinski poslao loptu u mrežu.

43' Sjajni Nopert
Pokušao je Vea pravom bombom sa 17 metara, ali golman Holandije Andris Nopert opet izvrsno brani.

Jedno od boljih igrača dosadašnjeg dela turnira, istakao se odbranama.
38' Pokušaj Pulišića
Najagilniji u timu SAD, Kristijan Pulišić, ponovo je pokušao, ali je na vreme izblokiran od strane Timbera.

30' Dumfris igra odlično
Mnogo problema po toj desnoj strani pravi Amerikancima Denzel Dumfris. Pokušao je ponovo kao u desetom minutu, povratna ka ivici kaznenog prostora, ali je sada zakasnio Dejli Blind.
28' Depaj komplikuje
Nova brza akcija "lala", ali je Depaj preterao sa driblinzima. Sve je iskomplikovao, od svega samo korner.
26' Mirniji deo igre
Sada se igra uglavnom na sredini terena.

Nekako se sve smirilo posle tog gola Holanđana. Amerikanci traže način da se vrate u igru.
21' Dobar napad Holađana
Još jedan solidan napad "narandžastih". I opet je Memfis Depaj bio u prilici da uradi nešto više. Nije video Gakpoa na drugoj strani, samo je pokušao da završi, ali na mestu je bio golman SAD.
15' Šok za Amerikance
Utisak je da je gol došao kao mali šok za sistem igre SAD.

Taman kada se činilo da će oni doći do gola, sevnuo je dobar napad Holandije i sve se promenilo.
Gol Depaja
Mesi 35, Alvares 57 - E. Fernandes 77ag
  ARG   AUS
  2 : 1

HOL   SAD
  0 : 0
10' Gooooool!
Holandija vodi, strelac je Memfis Depaj!

Odličan prodor Denzela Dumfrisa po desnom boku, zavrnuo je na penaltik, tu se našao Memfis Depaj i snažnim udarcem zatresao mrežu protivnika!

5' Inicijativa Amerikanaca
Tim SAD je od početka krenuo sa napadima. Vrše pritisak na Holanđane.
3' Velika šansa za SAD
Neverovatan promašaj Amerikanaca!

U velikoj prilici bio je Kristijan Pulišić, šutirao je sa desetak metara, ali je Andris Nopert nogom odbranio i spasao gol!