Grupa H: Koreja slavi, Urugvaj i Gana eliminisani!

Poslednje kolo u grupi E donelo je i preokret na tabeli, tako da se Portugalu u nokaut fazi pridružila Južna Koreja.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
U petak se završava grupna faza Svetskog prvenstva, za osminu finala se bori još šest reprezentacija.
KRAJ Urugvaj – Gana (2:0)
Uzalud su Urugvajci slavili golovima De Araskaete.

Zbog manjeg broja postignutih golova dalje je prošla Južna Koreja.
Pobedonosni gol Koreje
Burna nadoknada
Kavani je tražio penal, imali su Urugvajci još nekoliko situacija, ali ni Ganjani nisu sedeli skrštenih ruku, pa je i Ročet bio na vetrometini.
KRAJ – Koreja-Portugal 2:1
Koreja je slavila i sada čeka završetak meča između Urugvaja i Gane (2:0).

Korejci se nadaju da će Gana izdržati i da neće primiti gol.
90+1 Koreja vodi protiv Portugala!
Koreja vodi protiv Portugala, 2:1.

Sa trenutnim rezultatima, ide dalje, a Urugvaj i Gana ispadaju.

Stanje redovno
Portugal je praktično obezbedio prvo mesto, Urugvaj vodi, ali i brine zbog Koreje, koja ukoliko postigne gol protiv Portugala, ide dalje.

EPA-EFE/Mohamed Messara
70' Bomba Valverdea
Hvatao je volej sa više od 20 metara, ali je lopta išla pravo u Ati-Zigija.
65' Urugvaj umalo do trećeg gola
Pelistri je šutirao, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Pelistri i Suares napuštaju teren, a u igru su ušli Kavani i De La Krus.
70' Koreja traži penal
Son je napucao Kansela, a lopta je pogodila Portugalca u telo.

EPA-EFE/Rolex dela Pena
67' Prilika za Koreju
Hvang je tukao po sredini gola, u golmana Kostu.

Da je lopta išla makar malo u stranu, bilo bi to neuporedivno teže za Portugalca.
65' Izašao Ronaldo
Baš kao i Neves i Njujes.

Na terenu su Leao, Silva i Palinja.
56' Sudar
Rezervista Sulemana je tražio svoju šansu, ali je do lopte pre stigao golman Ročet i tom prilikom su se sudarili, te obojica ostali da leže na zemlji.
56' Son probao
Son je izblokiran posle šuta sa desne strane.

Situacija je takva da Koreja ukoliko pobedi Portugal – ide dalje.

Naravno, ukoliko bi u isto vreme i na susretu Urugvaj – Gana ostalo 2:0.

47' Bukari odmah šutirao
Samo što je ušao u igru, fudbaler Zvezde je šutirao sa desne strane iskosa, ali samo pored gola Ročeta.
Počelo drugo poluvreme (GHA-URU)
Nastavljen je i susret između Gane i Urugvaja.

Braća Aju su izašli iz igre, a ušli Bukari i Sulemana.
Počelo drugo poluvreme (KOR-POR)
Nastavljena je utakmica između Portugala i Južne Koreje.

Nije bilo promena u sastavima.
POLUVREME Gana – Urugvaj 0:2
Gana je promašila penal, a onda je u roku od šest minuta De Araskaeta dao dva gola i doneo prednost Urugvaju.
POLUVREME Južna Koreja – Portugal 1:1
Portugalci su poveli preko Orte u petom, da bi Jung-Gvon izjednačio rezultat posle kornera u 27. minutu.
45+ Nadoknada
Osam minuta na meču Urugvaj – Gana, a dva na susretu Portugala i Koreje.
42' Mnogo posla za Ziberta
Najpre je De Araskaeta nagazio Seidua, a onda je i Salisu sa leđa faulirao Suaresa.
Novi gol De Araskaete
Izjednačujući gol Koreje
32' Urugvaj povisio na 2:0
Sjajna akcija Pelistrija, Njunjesa, a onda i maestralna asistencija Suaresa za De Araskaetu, koji je sa leve strane natrčao na loptu i još jednom pogodio mrežu Gane.

Ovako je Urugvaj kaznio Ganu
27' Koreja izjednačila – 1:1
Posle kornera Koreje, loše je reagovala ekipa Portugala, lopta je pogodila u leđa Ronalda, odbila se do Kim Jung-Gvona, koji je lako pogodio mrežu Koste.

26' Urugvaj vodi – 1:0
Urugvaj je poveo protiv Gane i kaznio je za promašen penal.

Najpre je Džordan Aju izgubio loptu na sredini terena, ni defanzivci se nisu proslavili kasnije, Suares je šutirao, golman Ati-Zigi odbranio, ali je na loptu naleteo De Araskaeta i postigao gol.

23' Umalo kazna!
Urugvaj je imao veliku šansu.

Darvin Njunjes je izašao pred golmana Gane, "bocnuo" ga, ali je čist gol sprečio Salisu odličnom intervencijom na nekoliko metara od svog gola.
21' Aju promašio penal!
Kapiten Andre Aju je preuzeo odgovornost, ali je loše izveo najstrožu kaznu.

Dva puta je zastao, šutirao po zemlji slabo, da bi ga Ročet pročitao i odbranio mu penal.
18' Penal za Ganu protiv Urugvaja
Sudija Zibert je išao da pogleda situaciju i očigledno je bilo da je Kudus stigao do lopte pre golmana Ročeta.

VAR proverava penal
Kudus je bio oboren od strane Ročeta, ali je pre toga sviran ofsajd Ajua.

VAR proverava koliko je zapravo Aju smetao Ročetu prilikom udarca Vilijamsa.
16' Gana zapretila
Inaki Vilijams je šutirao sa oko 16 metara, Ročet je odbranio, da bi zbog nedozvoljene pozicije Džordana Ajua, sudija svirao ofsajd.
13' Njunjes zaustavljen
Darvin Njunjes se zaleteo ka golu Gane, ali je Seidu dobro intervenisao i osujetio ga u nameri da naudi Ati-Zigiju.
Orta za vođstvo Portugala
5' Portugal vodi – 1:0
Diogo Dalo je iskoristio prostor na desnoj strani, ubacio loptu u peterac, gde ju je pokupio Rikarto Orta i postigao gol.

4' Njunjes pao
75 miliona evra vredan centarfor Liverpula, pao je na ivici kaznenog prostora i tražio faul, ali od toga nije bilo ništa.
Utakmice su počele!
Pratimo duele između Južne Koreje i Portugala, odnosno Gane i Urugvaja.