Grupa D: Australija – Danska 1:0, Tunis – Francuska 1:0

U trećem kolu Grupe D, Australija je pobedila Dansku sa 1:0 (1:0), a istim rezultatom Tunis je savladao Francusku.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Poništen gol Francuza
Kraj meča!
Završeno je i na Al Rajan stadionu, Tunis je pobedio sa 1:0 (0:0).
90+11' Poništen gol
Ništa od gola, poništen je pogodak Grizmana zbog ofsajda.
90+9 Gleda se VAR
Sudija gleda da li je gol regularan!
90+8 Goooool!
Francuzi izjednačuju preko Grizmana!

Australija je prošla!
Drugi put u istoriji, Australijanci prolaze dalje, u nokaut fazu.

Pobedili su Dansku sa 1:0 (0:0).
90+5' Kornelijus, ništa
Ne vredi Dancima, posle novog kornera pokušao je Kornelijus, ali nije bio precizan.
90+4' Šmajhel u izletu
Kasper Šmajhel, golman Danske išao je pred gol protivnika posle kornera, ali uzalud...
90+1' Eriksen šutirao
Pokušao je Kristijan Eriksen, ali je golman Australije zaustavio njegov udarac.
Mogu li Danci?
Ima šest minuta nadoknade vremena na meču Australije i Danske.
Osam minuta nadoknade na meču Tunisa i Francuske
Toliko će se igrati još na meču Tunisa i Francuske. Bilo je nekoliko prekida, sudije su sve to evidentirale.
85' I Rabio promašio!
Sada je i Adrijen Rabio mogao da postigne gol za Francusku. Zahvatio je loptu volej udarcem, nije bio precizan.
83' Šansa za Dembelea!
Umalo da Francuska izjednači, Usman Dembele je imao veliku priliku!
82' Izmena u Australiji
Izašao je Mičel Djuk, a ušao Džejmi Meklaren u timu Australije.
80' Francuzi naleću
Ne žele Francuzi poraz, trude se svim silama da izjednače, ali se Tunis dobro brani.
Kakvo je stanje?
Pri ovim rezultatima, dalje idu Francuska i Australija.

Danska ima svega 15 minuta da uradi nešto.
74' Menja i Dešan
Morao je Didije Dešan posle primljenog gola da menja mnogo toga, četvoricu novih je uveo u razmaku u desetak minuta.

Sada su u igri i Mbape i Grizman, dok je pozadi stavio Salibu, a umesto Veretua na sredini Adrijana Rabijoa.
70' Promene u timu Danske
Nemaju kud Danci, moraju mnogo toga da menjaju. Selektor Hjulmand je posegao za brojnim izmenama.

Od 59. minuta u igri su Damsgard i Dolberg, a van terena Brajtvajt i Jensen.

Od 70. minuta, umesto Skova Olsena i Melea u igri su Skov i Kornelijus.
60' Degenek požuteo
Nepun minut pre gola Australije Miloš Degenek je dobio žuti karton.
Gol Lekija!
Gol Tunisa
60' Gooool!
I Australija vodi! Strelac je Metju Leki!

Poxle odlilne kontre, pored Melea, šalje loptu kroz njegove noge u levi donji ugao gola Danske!

59' Odmah izmena
Strelac gola za Tunis odmah napušta teren.

Umesto njega je u igri Isam Džebali.
58' Gooooool!
Tunis je poveo, strelac je Vabi Hazri! Njegov 25. gol u dresu reprezentacije Tunisa.

Sjajan prodor po sredini i precizan udarac u levi donji ugao!

53' Laiduni, promašaj!
Velika prilika za Tunišane - Aisa Laiduni se našao u njoj, šutirao je iznad prečke!
Kamavinga, statistika
48' Mekgri pripretio
Dobar nalet Australije po levoj strani.

Šutirao je Mekgri, ali je za malo bio neprecizan.
46' Prve izmene
Na utakmici Australije i Danske po jedna izmena u poluvremenu.

U timu Australije umesto Godvina, na terenu je Kijanu Bakus.

S druge strane, Rasmusa Kristensena zamenio je Aleksander Bah.
Poluvreme
Završeno je prvih 45 minuta na mečevima Australija - Danska i Tunis - Francuska.

Nigde se mreže nisu zatresle, zaista razočaravajuće.
45' Dva minuta nadoknade
Na oba meča isto vreme za nadoknadu, dva minuta.
41' Djuk šutirao
Australijanac Djuk je pokušao lukavim udarcem po zemlji, gađao je donji desni ugao gola Danske, ali je Šmajhel bio na mestu.
40' Malo prilika
Nije bilo previše toga u dosadašnjem delu mečeva, mreže na oba stadiona miruju.
35' Šansa za Tunis!
Vabi Hazri je sada mogao da postigne gol. Šutirao je po sredini, Mandanda je morao da se pomuči da bi zaustavio taj udarac.

32' Lako za Šmajhela
Pokušavaju Australijanci centaršutevima, sada je Djuk pokušao glavom, ali bilo je to mlako, Šmajhel je lako uhvatio loptu.
29' Opet Degenek
Pravovremena intervencija odbrane Australije, Miloš Degenek je stigao pre Jensena do lopte i otklonio opasnost!
25' Francuzi, prva šansa
Kingsli Koman je bio u kaznenom prostoru, šutirao je, ali za malo kraj leve stative! Dosta je to obećavalo.
25' Danci opasniji
Nema šta, Danska je pokazala više u dosadašnjem toku meča.

Sada je Skov Olsen bio pred golom, malo je nedostajalo da bolje zahvati loptu, bilo bi vrlo nezgodno po gol Ozija.
22' Pokušaj Australijanaca
Pokušao je Australijanac Mekgi sa 15 metara, međutim, šutirao je pravo u ruke Kaspera Šmajhela.

15' Mirno na meču Francuske
Posle onog poništenog gola Tunisu, nekako se sve smirilo na stadionu u Al Rajanu.
11' Jensen, za malo
Nova sjajna akcija Danaca, lopta je došla do Jensena, koji je šutirao sa desetak metara, iskosa sa desne strane.

Golman Australije Rajan je vrhom prstiju uspeo da odbrani, dobra šansa za Dansku!
10' Sjajni Degenek
Prilika za Dance, Lindstrem je bio pred golom, kada se spremao da šutira sa nekig pet šest metara, sjajno je uklizao Miloš Degenek i sprečio opasnost!
8' Poništen gol Tunisa
Posle prekida sa leve strane, Nader Gandri je smestio loptu u mrežzu Francuza, ali bio je u ofsajdu.

Odlična odluka pomoćnika. Sve je bilo jasno.
4' Žuti za Behića
Aziz Behić, bek Australije, već je zaradio žuti karton. Opravdano, zbog povlačenja za dres protivničkog igrača sa leđa.
3' Pripretili Australijanci
Dobar napad Australije, bilo je prilično opasno, ali je udarac Rajlija Megija izblokiran.
Mečevi su počeli!
Igrači na terenu
Za koji minut počinje rasplet u D grupi na Mundijalu u Kataru.

Francuska, koja je prošla dalje, igra sa Tunisom. U direktnom duelu Australija i Danska odlučuju ko ostaje na turniru.
Dešan izveo drugu postavu
Imaju Danci ozbiljnog aduta
Selektor Australije
Mi smo tim koji može da ujedini državu, tamo je ludo. Fudbal je živ u Australiji. Stavljamo osmeh na lica u Australiji, ali jednom nije dovoljno, hajde da pobedimo bar još jednom. Fudbal je tek èetvrti ili peti sport u Australiji. Ostavljanje traga bi bilo nešto veliko.