IX dan: Brazil obradovao Srbiju, a Bruno Portugaliju

Devetog dana Svetskog prvenstva u Kataru na programu su mečevi drugog kola u grupama G i H.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Osmog dana Svetskog prvenstva na programu su mečevi drugog kola u grupama G i H.
93' Fernandeš stavlja tačku na pobedu Portugala
Rutinski je Bruno izveo penal i tako doneo pobedu svom timu - 2:0.

Još malo vremena je ostalo do kraja meča.

90' Himenes je dodirnuo loptu rukom i biće to penal za Portugal
Probacio je Fernandeš loptu kroz noge Himenesu, koji ju je u padu zaustavio rukom.

Posle reakcije iz VAR sobe dosuđen je penal za Portugal.

82' Ronaldo izlazi iz igre
Potrebna je "sveža krv" Portugalu.

Iz igre su izašli Feliks, Ronaldo i Karvaljo, a na teren su ušli Nunjes, Ramos i Palinja.
79' Šta je promašio De Araskaeta
De Araskaeta je imao fantastičnu situaciju da donese izjednačenje Urugvaju, ali je Košta bio uspešniji.

Pokušao je De Araskaeta nakon što je izbio sam pred golmana da "bocne" loptu, ali je Košta pročitao njegovu nameru i zaustavio udarac.
78' Suarez propušta sjajnu šansu!
Tek što je ušao na teren, Luis Suarez se našao u sjajnoj prilici.

Posle centaršuta lopta je došla do Suaresa koji je pogodio spoljni deo mreže Portugala.
72' Sve karte u napad
Nema Urugvaj više šta da čeka, Nunjesa je zamenio Gomes, a Kavanija Suarez.
68' Neveš izlazi iz igre
Umesto Rubena Neveša na terenu je Rafael Leao.
64' Urugvaj "preživeo" opasan napad Portugala
U poslednjem trenutku je Olivera uspeo da otkloni opasnost ispred svog gola.

Sjajno je Ronaldo utrčavao u nameri da postigne novi pogodak, ali je reakcija Olivere bila bolja.
60' Bolja igra Urugvaja
Nemaju šta Urugvajci više da čekaju, sve karte su evidentno stavljene u napad.
54' Kristijano Ronaldo donosi vođstvo Portugalu!
Sjajan centaršut Bruna Fernandeša je iskoristio Ronaldo, te udarcem glavom doneo prednost svojoj reprezentaciji - 1:0.

52' Sjajnu priliku propušta Feliks
Našao se Feliks u sjajnoj šansi da donese Portugalu vođstvo, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Najbolja prilika u drugom poluvremenu.
50' Novi peh za Portugal
Povređen je Ruben Neveš i kako stvari stoje moraće da napusti igru.
Sudija je prvo poluvreme produžio još tri minuta
41' Nuno Mendeš u suzama napušta teren
Povredio se Mendeš i evidentno neće moći da nastavi meč.

On je u pratnji lekarskog tima napustio teren u suzama.
39' Žuti karton za Neveša
Neoprezno je Neveš startovao nad Varelom, što je sankcionisano žutim kartonom.
33' Veliku priliku propušta Urugvaj
Fantastičnu solo-akciju je odigrao Betankur.

Krenuo je praktično sa svoje polovine, predriblao čuvare i došao u poziciju da ostane jedan na jedan sa golmanom.

Njegov udarac je na kraju uspešno zaustavio Diogo Košta.

Bio bi ovo jedan od najlepših golova na Svetskom prvenstvu, ali je realizacija izostala.
25' Portugal dominira
Reprezentacija Portugala izgleda zaista moćno u ovom trenutku.

Urugvajci su pretežno u svom šesnaestercu čiju opsadu vrše Ronaldo i ekipa.

Gol visi u vazduhu...

16' Portugal bolji
Imao je Feliks dobru priliku da dovede svoju reprezentaciju u vođstvo, ali je njegov udarac izblokiran pa će biti korner za Portugal.
12' Nova šansa za Urugvaj
Imao je Urugvaj prvi korner na meču, loptu je glavom udario Himenes, ali ona je otišla preko gola koji čuva Košta.
6' Prvi žuti karton na meču
Viđen je i prvi žuti karton na utakmici.

Bentankur je napravio prekršaj koji je jednostavno morao biti sankcionisan žutim kartonom.
5' Po jedna šansa na obe strane
Šutirao je Olivijera sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Na drugoj strani, Ronaldo je sjajno spustio loptu za Karvalja, koji je šutirao preko gola Urugvaja.
Poslednji meč dana (20.00)
Na "Lusail" stadionu sastaće se Portugal i Urugvaj.

Evropska selekcija ima tri boda i eventualnim trijumfom obezbedila bi plasman u osminu finala.

Urugvaj je u prvom kolu remizirao sa Južnom Koreom (0:0), a u slučaju poraza, u poslednjem kolu protiv Gane igrala bi im samo pobeda.
KRAJ
Fudbaleri Brazila pobedili su Švajcarsku rezultatom 1:0, u drugom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

"Karioke" su se ovim trijumfom plasirale u osminu finala.
90+4 Akanđi odličan
Dobra šansa za Rodriga, ali je Akanđi u poslednjem trenutku izblokirao taj pokušaj.
90+ Nadoknada
Igraće se još šest minuta.
Gol Kazemira
87' Nova prilika
Asistent kod gola, Rodriga, šutirao je, ali je Zomer dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

Ubrzo je pokušao i Antoni.
83' Brazil vodi – 1:0
Strelac je Kazemiro.

Vinisijus je bio na levoj strani, dodao je Rodrigu, koji je iz prve proigrao Kazemira, a onda – majstorija.

Fenomenalan udarac i lopta koja je završila iza Zomera, koji je mogao samo pogledom da isprati sve.

82' Ništa novo
Brazil ne deluje naročito poletno, a njihovi napadi sve su manjeg intenziteta.

Švajcarskoj odgovara ovakva situacija.

EPA-EFE/Rolex dela Pena
Dvostruka izmena i kod "sajdžija"
Izlaze Sou i Embolo, a ulaze Ebišer i Seferović.
75' Brazil pritiska
Lopta je uglavnom na polovini Švajcarske, koja se vrlo dobro i organizovano brani.

Kod gola Vinisijusa ih je spasao VAR.

Novu grešku od tada nisu napravili.
Dvostruka izmena kod Brazila
Antoni i Gabrijel Žezus ulaze na teren umesto Rišarlisona i Rafinje.
66' Ipak ofsajd!
Brazilu je poništen gol zbog ofsajda.

U začetku akcije Rišarlison se aktivirao iz ofsajda, došao ispred Akanđija, dirao loptu, dovoljno za ofsajd.
64' Brazil dao gol
Pogrešili su Švajcarci na sredini, Kazemiro je ubrzo proigrao Vinisijusa, koji se rutinski matirao Zomera.

Izmene
Kod Brazila: Bruno Gimaraeš menja Freda.

Kod Švajcarske: Fernandes i Štefan menjaju Vargasa i Ridera.
56' Kockao se Alison, Rišarlison kasnio
Spor je bio u ispucavanju, pa mu je Bril Embolo umalo uzeo loptu.

Na drugoj strani, Vinisijus je umalo pronašao u petercu Rišarlisona.

Ipak, dvostruki strelac iz meča sa Srbijom je zamalo kasnio.

EPA-EFE/Neil Hall
53' Brazil se izvukao
Džaka je odlično pronašao Vidmara na desnoj strani, lopta je bila i u petercu, ali je Markinjos dobro reagovao i izblokirao šut.

Nešto kasnije i Vargas je probao, ali je dobio samo korner.
50' Prvi žuti karton
Fabijan Rider je udario u lice Rodriga i zbog toga "požuteo".
Počelo drugo poluvreme
Jedna promena u sastavima, kod Brazila, umesto Lukasa Pakete na terenu je Rodrigo.
POLUVREME
Nismo mnogo toga imali prilike da vidimo u prvih 45 minuta.

Alison praktično da nije imao posla, dok je najozbiljnija pretnja za Zomera viđena u 27. minutu, kada je Vinisijus šutirao.

Podsetimo, Srbiji bi najviše odgovaralo da Brazil pobedi Švajcarsku, te bi u tom slučaju, "orlovima" bila dovoljna pobeda nad "sajdžijama" za prolazak dalje. Naravno, uz to da "karioke" ne dopuste iznenađenje Kamerunu.
45' Nezgodna lopta
Rafinja je iz kornera šutirao pravo u gol, Zomer je reagovao, a nakon "flipera", otklonjena je opasnost.
44' Nestala struja
Na momenat je nestalo svetla, ali srećom nije kvar u pitanju.
42' Rišarlison ostao na zemlji
Sustigao ga je Akanđi, startovao na loptu i prekinuo kontru.

39' Švajcarska zapretila
Rikardo Rodriges je uposlio Rubena Vargasa, kojeg su defanzivci Brazila izgurali u petercu i oteli mu loptu.
37' Brazil ima loptu
U proteklih nekoliko minuta "karioke" imaju loptu u nogama, međutim, nijedna šansa se nije "izrodila".

Posle šuta Militaa, korner.
Šaćiri na klupi

EPA-EFE/LAURENT GILLIERON
31' Rafinja pokušao
Rafinja je ušao malo u sredinu i "opalio" sa distance, pravo u ruke Zomeru.
27' Prilika za Brazil
Rafinja je ubacio loptu u šesnaesterac, a na drugoj stativi se prišunjao Vinisijus, koji je šutirao više potkolenicom nego stopalom.

Lopta je išla u prvi ugao, ali je Jan Zomer odlično reagovao.
26' I dalje nema šansi
Dosta prekida, grešaka u dodavanju, isprekidanih akcija.

I dalje čekamo na neku šansu na stadionu "974".
19' Nepovezano
Brazil ne uspeva da napravi dobru priliku, dok ni Švajcarcima ne polaze za rukom baš kontranapadi.

Bez udarca na gol i jedni i drugi za sada.

Blizu je bio Rišarlison, ali su Akanđi i drugovi bili brži.

12' Opasan napad Brazila
Sjajan napad "karioka", Paketa je izbacio u prostor Rišarlionsa, ali se odbrana Švajcarske na vreme vratila.
8' Švajcarska smirila igru
Nakon početnog naleta Brazila, "sajdžije" su uspele da primire tempo i udalje favorizovanog rivala od svog gola.
3' Lopta sve prošla
Aleks Sandro je centrirao sa leve strane, posle faula nad Vinisijusom, ali je lopta proletela kroz šesnaesterac i završila u autu.
Utakmica je počela!
Brazil protiv Švajcarske na stadionu "974".

EPA-EFE/Tolga Bozoglu
Sledi: Brazil – Švajcarska (17h)
Meč koji bi mogao da odluči sudbinu Srbije.

Čo 58 , 61 – Salisu 24, Kudus 34, 69
KOR GHA
2 : 3
90+4‘ Umalo Čo do het-trika
Rafalna paljba Koreje. Pokušavaju iz svih pozicija, ali nema gola za sada.

Poslednji u nizu je bio Čo koji je postigao već dva gola, ali golman Gane se isprečio u njegovoj nameri da dođe i do trećeg.
90‘ Igraće se još 10 minuta
Napadi Koreje ne jenjavaju. Može li Gana da odoli?
84‘ Novi promašaj levog beka Koreje
Imao je pre nekoliko minuta Đin-Su Kim još i bolju priliku, ali promašuje oba puta.

Razočarano ga gleda Son, to bi bio gol za izjednačenje.
83‘ Prebrodila je Gana nalet protivnika
Bilo je baš opasno na polovini azijske selekcije. Uspeli su nekako da se izvuku igrači Ota Ada i sada su oni ti koji napadaju.
75‘ Opasan pokušaj
Ponovo je Koreja imala priliku za izjednačenje.

Rezervista Kang-In Li je šutirao iz slobodnog udarca, išla je ta lopta uz stativu, ali golman Gane je stiže i šalje u korner.
69‘ Kuduuuus!
Drugi gol za 20-godišnjeg fudbalera Ajaksa.

61‘ Ekspresno izjednačenje!
Ponovo Čo! Kakav nebeski skok!

58‘ Koreja smanjuje!
Izgleda da je leva strana ove polovine terena talična.

Posle dva gola Gane koja su došla nakon centaršuta sa te pozicije, sada je i Gue-Sung Čo bio precizan.

53‘ Najbolja prilika za Koreju do sada
Centaršut sa leve strane je pronašao Ui-Đo Hvana koji je uputio udarac glavom, ali je na visini zadatka bio Lorens Ati-Zigi.
50‘ Prvi pokušaj u nastavku
Probio je Tarik Lampti u šesnaestercu protivnika i uspeo da uputi u padu udarac koji je završio preko prečke.

Selektor Oto Ado je aplauzom pozdravio njegov pokušaj.
46‘ Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme – 0:2
45‘ Igraće se još 5 minuta
45‘ Napokon preti Koreja
Loše izgleda azijska selekcija. Ne samo da zaostaju dva gola, nego nema ni igre. Pokušavaju sve preko Sona koji odmah bude udvojen.

Sada je Džong šutirao sa ivice šesnaesterca soldino, ali van okvira gola.
34‘ Kudus!
Za 10 minuta dva gola. Strelac ovoga puta je Mohamed Kudus.

Ponovo su bili dobri nakon centaršuta i igrač Ajaksa piše svoj prvi gol na planetarnim smotrama.

32‘ Ponovo je pao tempo
Ne gledamo preterano zanimljiv meč u Al Rajanu. Nedostojan naslednik spektakla koji su priredili Srbija i Kamerun.
Gol važi nakon VAR povrede
Pomalo čudna odluka s obzirom na to da je lopta u ruku pogodila Andrea Ajua. Nastavak neobjašnjivih odluka kada je igra rukom u pitanju, a nakon što je i sinoć nedosuđen penal Nemcima nakon što je Buskets igrao rukom.
24‘ Salisu!
Najbolje se snašao u šesnaestercu nakon centaršuta. Bili su tu i Vilijams i Aju, ali je Salisu zatresao mrežu Kima.

18‘ Nižu se korneri
Ali ne i golovi za Koreju...

Mogli bi da porazmisle i o izvođaču, jer Son baš i ne donosi rezultate za sada.

EPA-EFE/Abir Sultan
8‘ Prvo uzbuđenje
Nakon sporog starta neizvestnost je doneo korner Koreje.

Centrirao je Son na prvu stativu nakon čega je nastala pometnja u šesnaestercu Gane. Nikako nisu uspevali da upute udarac, ali su bliže golu u uvodnim minutima.