Sedmog dana Mundijala u Kataru na programu su bili mečevi drugog kola u grupama C i D.

EPA-EFE/Ronald Wittek
Kraj – 2:0
Gotov je i sedmi dan Svetskog prvenstva u fudbalu.

U poslednjem meču fudbaleri Argentine savladali su Meksiko rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe C Svetskog prvenstva.
90‘ Igraće se još šest minuta
87‘ Goooooool!
Još jednom pomoćna igra iz kornera. Lopta je stigla do Fernandesa koji kreće u "biciklicu" i iz ugla šesnaesterca šutira u dalji ugao i postiže prelep pogodak.

77‘ Moglo je da bude opasno
Probio je Hulijan Alvares po levoj strani i vratio loptu ka Mesiju koji je kasnio.

Generalno, svi igrači na terenu izgledaju umorno. "Tata" Martino to uviđa i u igru je umesto Losana uveo Roberta Alvarada, ali mu to za sada ne daje rezultate.
69‘ Kraj i za Di Mariju
Asistent kod jedinog gola je odigrao svoje i na njegovo mesto će Kristijan Romero. Izgleda da Argentinci žele da se brane do kraja.

Izašao je i Aleksis Mekkalister, koga je zamenio Palasios iz Bajera.
67‘ U međuvremenu izmene na obe strane
Neposredno pre gola Argentine u igru je ušao Hulijan Alvares umesto Lautara Martinesa, kao i Nahuel Molina koji je zamenio Gonsala Montijela.

Meksikanci su u igru uveli Raula Himenesa umesto Kevina Alvaresa i Urijela Antunju umesto Aleksisa Vege.
64‘ Mesiii!
Ko drugi?

Dobio je Mesi loptu sa desne strane od Di Marije i sa nekih 18 metara šutirao po zemlji u suprotan ugao.

Njegov osmi gol na Svetskim prvenstvima i drugi u Kataru.

58‘ Prva promena kod Argentine
Menja Skaloni u veznom redu. Izlazi još jedan vezista Betisa (nakon Gvardada kod Betisa), Gvido Rodriges. U igri je talentovani Enco Fernandes.

55‘ Di Marija je ključan
Ako će neko uraditi nešto na ovom meču, onda će to biti on. Trebalo je malopre i da izvede slobodni udarac, ali kao što znate – Mesi se sve pita.

Sada je igrač Juventusa probio po desnoj strani i uputio oštar centaršut po zemlji koji je napravio pometnu u šesnaesterci Meksika, ali ni iz te prilike se nije "izrodio" gol.
51‘ Prva pretnja po gol Očoe
Bolje su ušli Argentinci u drugo poluvreme, vidi se da njima pobeda više znači u ovom susretu.

Mesi je ponovo glavni, tako je bilo i kod prve šanse za "gaučose". Imali su slobodan udarac na ivici šesnaestrca, ali Giljermo Očoa nije morao ni da reaguje jer je lopta otišla visoko iznad gola.
46‘ Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme – 0:0
45‘ Igraće se još pet minuta
Počela je nadoknada vremena.
45‘ "Živu" loptu hvata Martines
Sjajan pokušaj Vege iz slobodnog udarca. Lepu "kiflu" je uputio ka golu "gaučosa", ali se visoki golman Martines pružio koliko je dug i uhvatio tu loptu bez problema.
42‘ Kraj za Gvardada
Iskusni Andres Gvardado ne može da nastavi zbog povrede. Umesto 36-godišnjeg veziste na terenu je Erik Gutieres iz PSV-a.
40‘ Preti Martines
Centrirao je Mesi nakon pomoćne igre iz kornera. Lopta je išla na pet metara gde je čekao spreman Lautaro Martines.

Ipak, napadač Intera nije bio ni blizu gola nakon udarca glavom.

34‘ Zanimljiv pokušaj Mesija
Direktan udarac na gol iz skraćenog kornera, ali je među stativama bio spreman Giljermo Očoa.

Na terenu se nastavlja sa grubom igrom, a skoro pa nokaut je dočekao Losana.
28‘ Ne štede se
Grubi startovi na sve strane. Sve je počelo kada je Markos Akunja nagazio Kevina Alvaresa. Revanširao se Vega startom na Robertom de Polom.

EPA-EFE/Friedemann Vogel
18‘ Borbeni Meksikanci
"Preživeli" su prvih nekoliko minuta koliko je trajala ofanziva protivnica i sada su oni ti koji diktiraju tempo.

Igra se na polovini Argentine pretežno, što nikako ne odgovara na papiru domaćinu na ovom meču.
10‘ Opasnost pred golom Argentine
Već su nekoliko prekida imali Meksikanci u opasnim zonama.

Ovoga puta je usledio centaršut sa leve strane, lopta je prošla sve igrače u šesnaestercu i stigla na drugu stativu gde je kasnio Irving Losano. Samo malo...
4‘ Pritisak Argentine na startu
Visoko igraju "gaučosi". Jak je tempo, ne žele da dozvole da im se ponovi Saudijska Arabija.

U slučaju poraza, to bio bio kraj mundijalskog puta za ekipu Lionela Skalonija.
1‘ Meč je počeo
Prvi napad za Meksiko koji igra u zelenim dresovima, dok je Argentina u prepoznatljivim plavo-belim.

Pretposlednja utakmica za Mesija na Mundijalu?
Argentini preti eliminacija nakon kolapsa u prvom kolu...

EPA-EFE/Noushad Thekkayil
Argentina – Meksiko (20.00)
Sedmi dan takmičenja u Kataru zatvaraju Argentina i Meksiko na stadionu "Lusail".

"Gaučosi" će morati da se vade nakon šokantnog poraza od Saudijske Arabije u prvom kolu (2:1), dok je Meksikanci probati da stignu do prvog trijumfa, nakon remija sa Poljskom (0:0).

Inače, ranije danas, Poljska je "tukla" Saudijce rezultatom 2:0.

KRAJ!
Fudbaleri Francuske savladali su Dansku rezultatom 2:1 i plasirali se u osminu finala Svetskog prvenstva.
90+ Nadoknada
Igraće se još šest minuta.
Novi gol Mbapea
86' Francuska opet vodi – 2:1
Ponovo je strelac Kilijan Mbape.

Na desnoj strani je loptu dobio Koman, dodao Grizmanu, a ovaj odlično centrirao pred gol Danske.

Između Šmajhela i Rasmusa Kristensena, ubacio se Mbape i postigao gol.

81' Stativa!
Danska jako lepo igra, a novu šansu imao je Brajtvajt, koji je šutirao, međutim, lopta je "liznula" stativu.

EPA-EFE/Tolga Bozoglu
80' Lepo...
Ernandez je centrirao, a Rabio prelepo probao polumakazicama.

Lopta je prohujala pored prečke.
78' Dobra šansa za "trikolore"
Čuameni je probao glavom posle kornera, ali je na putu do gola, lopta pogodila Melea.
Gol Mbapea
Promene
Kod Danske je Dolberg zamenio Damsgarda.

Kod Francuske su ušli Konate i Koman umesto Dembelea i Varana.
Gol Kristensena
73' Kakva šansa za Dansku
Malo je falilo da Danska stigne do potpunog preokreta.

Lindstom je iz veoma povoljne situacije šutirao pravo u Lorisa.
68' Danska izjednačila – 1:1
Joakim Andersen je centrirao iz kornera, lopta je pala u petercu, a onda i tačno na glavu Anreasu Kristensenu, koji ju je ispred Adrijena Rabio poslao u mrežu Uga Lorisa.

Danci su samo malo pojačali posle primljenog gola i brzo stigli do poravnanja.

Gol Mbapea
67' Danci pripretili
Lindstrom je ubacio loptu u šesnaesterac, nastala je mala konfuzija kod Francuza, koji su nekako raščistili opasnost.
61' Vodi Francuska – 1:0
Strelac je Kilijan Mbape.

Lepo je kombinovao sa Teom Ernandezom, koji se ubacio u prazan prostor, "zavrnuo" nazad do Mbapea, koji je šutirao desnom nogom i savladao Šmajhela.

Odmah nakon gola, Žirua je zamenio Tiram.

60' Grizman loše
Sjajnu dugu loptu iz zadnje linije Grizman nije iskoristio.

Prihvatio je lotpu pored Nelsona i onda loše šutirao levom nogom preko gola, iz vrlo, vrlo povoljne situacije.

EPA-EFE/Abir Sultan
57' Mbape se stuštio
Okrenuo je Andersena na sredini, stuštio se ka golu rivala, gurnuo ulevo i šutirao pod prečku, ali je Šmajhel bio oprezan.
50' Šmajhel oprezan
Kombinovali su Mbape i Dembele, ali je do lopte ipak stigao golman Šmajhel.
Počelo drugo poluvreme
Jedna promena kod Danaca.

Martin Brajtvajt je zamenio Andreasa Kornelijusa.
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta nema golova.

Francuzi su čak 12 puta pretili Šmajhelu, dok su Skandinavci dva puta samo ugrozili gol Lorisa.

EPA-EFE/Rolex dela Pena
45+ Nadoknada
Igraće se još tri minuta.
43' Prvi žuti za Francuze
Žil Kunde je nabio krampone Nelsonu u zglob i zbog toga dobio karton.
40' Značajne prilike...
Dembele je izbegao ofsajd, istrčao po desnoj strani, vratio povratnu Mbapeu, koji je sa visine penala lansirao loptu preko prečke.
37' Žiru se ubacio
Nije delovalo da može nešto, Žiru se izborio za poziciju i pored Nelsona šutirao glavom, te usput odneo čuvara.

36' Prvi šut Danske
Dobra kontra Skandinavaca, Hojbjerg je izbacio Kornelijusa u prazan prostor, a ovaj snažno šutirao pored gola Lorisa.
33' "Trikolori" u naletu
Sa leve strane je Grizman šutirao, a Šmajhel nogama intervenisao.

U nastavku akcije, Čuameni je bio izblokiran.

Francuska je bolja, a zadovoljniji su i navijači svetskog šampiona.
30' Francuzi opet prete
Mbape je sa leve strane prebacio na drugu, odakle je naleteo Kunde i šutirao, ali je iz peterca Rasmus Kristensen blokirao udarac.
23' Novi žuti
Andreas Kornelijus je neoprezno startovao po zglobu Žirua i zbog toga je javnom opomenut.

Pre toga, Marčinjak je propustio da svira faul nad Hojbjergom.

21' Šmajhel odličan
Još jedan dobar pokušaj "trikolora".

Ovoga puta je Rabio šutirao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali je Šmajhel paradom reagovao.
20' Mbape zaustavljen
Kristensen je zaustavio Mbapea, koji je bio u naletu.

Francuzi su tražili i crveni karton, ističući da je štoper bio poslednji igrač.

Sudija Marčinjak kaže da je tu bilo više danskih fudbalera i Kristensenu pokazuje samo žuti.
18' Mirniji period
Nakon početnih naleta, igra se smirila, Danci je sada imaju u nogama.

Ali ne zadugo, kako pređu na protivničku polovinu, tako je izgube.
13' Dobra prilika
Grizman je izveo korner, na prvoj stativi je skočio Varan ali je Kristensen otklonio opasnost blizu gol linije.

10' Žiru je bio blizu
Dobar napad Francuza, centaršut Ernandeza sa leve strane, na drugoj stativi je glavom odigrao Rabio, da bi defanzivci Danske loptu sa noge skinuli Žiruu.
6' Igra se otvoreno
Baš kao što je moglo da se i očekuje u ovom evropskom derbiju u Kataru.

I jedni i drugi pokušavaju da steknu inicijativu i da pas igrom stignu do gola rivala.
Počela je utakmica!
Snage odmeravaju Francuska i Danska.
Postava Danske
Postava Francuske
Sjajan meč
Uzbudljiv duel Poljaka i Saudijaca, na kraju 2:0 za izabranike selektora Mihnjeviča.

Mnogo prilika na obe strane, prečke, stative, na kraju slavlje evropske ekipe.
Kraj meča!
Sedam minuta nadoknade
Toliko je sudija Sampajo produžio drugi deo meča.
90' Nova šansa Levandovskog
Opet je napadač Barselone imao šansu, malo se spetljao, intervenisao je defanzivac Saudijske Arabije i sprečio gol!
86' Izmene kod Saudijaca
Izašao je Al Malki, a ušao Al Oboud.

Na terenu je i Naser Al Davsari umesto Al Šehrija.
Gol Levandovskog
82' Gooool!
Levandovski je konačno postigao gol na Mundijalu!

Uhvatili su na prepad Saudijce, krenula je dobra akcija, a Levandovski je samo zaobišao protivnika i rutinski zatresao mrežu za 2:0.

78' Nova prilika za Saudijce
Abdulhamid je pokušao sa 15 metara, za malo je poslao loptu kraj leve stative!

Koliko neće Saudijce gol!
71' Izmena u Poljskoj
Umwesto Arkadijuša Milika na terenu je Kšištof Pjontek.
69' Pokušaj Al Davsarija
Okušao je Al Davsari šut sa ivice kaznenog prostora, gađao je levi donji ugao, ali je Ščensni lako odbranio.

66' Sada je sevnula - stativa!
Natrčao je Levandovski na jednu loptu, zahvatio je kraj dvojice igrača protivničke odbrane, isprečila se stativa!
63' Izmena u Poljskoj
Umesto strelca gola Pjotra Zjelinskog na terenu je Jakub Kaminski.
63' Milik, prečka!
Velika prilika za Poljsku - sjajan centaršut sa leve strane, skočio je Milik, ali nije imao sreće, pogodio je prečku!

Velika uzbuđenja se ređaju na obe strane.
60' Kakav promašaj!
Firas Al Buraikan je imao novu sjajnu šansu!

Sa šest metara iskosa sa leve strane je tukao, ali mu je lopta prešla preko stopala, dovoljno da promaši!

Koliko sreće imaju Poljaci!
55' Kakva prilika!
Neviđena gužva pred golom Poljske, Al Davsari je nekako pokušao da loptu ubaci u mrežu, ali tu je zid - Ščensni!

Drži prednost Poljaka!
52' Lopta kod Saudijaca
Ponovo su na startu agilniji Saudijci. Imaju loptu, strpljivo grade akcije.
48' Neujednačen kriterijum
Povučen je Milik sa leđa, ali sudija sada ne pokazuje žuti karton igraču Saudijske Arabije. Neujednačen kriterijum, u prvom delu je igrač Poljske za nešto slično zaradio opomenu.
Počelo je drugo poluvreme
Izmena kod Saudijaca
Umesto Al Nadžeija, na terenu je Navaf Alabid.
Poluvreme
Konačno krajh prvog dela, golom Pjotra Zijelinskog Poljska vodi sa 1:0.

Bilo je uzbudljivo, verujemo da će biti isto tako u nastavku.
Dupla odbrana Ščensnog
Deset minuta nadoknade...
Gde je Brazilac pronašao toliko za nadoknadu, prava je misterija...
Gol Zjelinskog
45+1' Nema gola, sjajni Ščensni!
Vojićeh Ščensni je odbranio udarac Al Davsarija, pa potom i udarac Al Breika!

Neverovatan je golman Poljske! Šta je odbranio!
45' Penal za Saudijsku Arabiju!
Sudija Sampajo iz Brazila je prelomio, biće penala.

Bijelik je skrivio penal.

43' Al Šehri pao...VAR gleda snimak
Pao je u kaznenom prostoru Al Šehri. VAR proverava ima li penala...
41' Pokušaj Levandovskog
Napadač Barselone je pokušao udarcem sa desetak metara, iskosa sa desne strane, ali iz teškog ugla.

Lopta je išla paralelno sa gol linijom, moglo je lako biti 2:0.
39' Gooooool!
Asistencija Levandovskog posle akcije Keša, Zjelinski sa pet metara zakucava loptu pod prečku!

37' Levandovski nagazio Al Boleahija
U šelji da dođe do šanse, Levandovski je bio u duelu sa igračem Saudijske Arabije, Al Boleahijem.

Nagazio je Levandovski Al Boleahija po ruci, ukazana mu je pomoć.

Ipak će nastaviti meč.
33' Pokušaj Al Šehrija
Al Nadžei je centrirao, bacio se Al Šehri, ali nije uspeo da dohvati loptu glavom u padu.

Bila je to opasna akcija Saudijske Arabije.

26' Al Šehri spašava Saudijce
Posle kornera sa Poljsku skočio je Bijelik, zahvatio je loptu glavom, ali je Al Šehri na metar od gola glavom otklonio opasnost. Golman je već bio savladan"
24' Poljaci se bude
Konačno su igrači Poljske malo došli do daha i prebacili loptu na polovinu protivnika.
19' Još jedan žuti
I Arkadijuš Milik je nervozan, povukao je sa leđa protivničkog igrača i zaradio karton. Treći za Poljsku!
16' Dva žuta kartona za Poljake
Štoper Poljske Jakub Kivior zaradio je žuti karton.

Visiko podignuta noga, i to pred sudijom... Nije mogao da prođe.

Nije prošao ni minut, a požuteo je i Meti Keš.

Šta rade Poljaci?
13' Velika šansa!
Sjajan udarac Mohameda Kana, lopta je išla pod prečku, izvio se Ščensni i vrhom prstiju izbio loptu u korner.

Velika prilika za Saudijsku Arabiju!
9' Jak tempo Saudijaca
Nametnuli su igrači Saudijske Arabije jak tempo na početku, igra se uglavnom na polovini Poljske.
8' Prvi udarac
Pokušao je udarcem sa distance Al Breik, od svega samo korner.
3' Krenuli Saudijci
Al Davsari, strelac jednog od dva gola na Meču sa Argentinom, pripretio je odbrani Poljske. Zaustavljen je na liniji peterca u poslednji čas.
Meč je počeo!
Intoniraju se himne
Igrači su na terenu, za koji minut kreće duel Poljske i Saudijske Arabije.
Levandovski i dalje prvi izvođač penala
Robert Levandovski u meču prvog kola protiv Meksika, nije iskoristio penal. To je njegov tim koštalo dva boda.

Selektor Poljaka Česlav Mihnjevič ipak ne namerava da promeni izvođača penala ukoliko bude ponovo dosuđen u njihovu korist.

"Što se tiče penala, ništa se ne menja - Robert je i dalje taj koji če ih prvi izvoditi. Naravno, ukoliko se pojavi šansa, na njemu je da odluči hoće li da šutira ili će to prepustiti nekom drugom. Sve zavisi od njega", rekao je Mihnjevič.
Poznati su i sastavi timova
Na redu je drugi meč dana
Od 14 časova gledaćemo meč drugo gola u Grupi C između Poljske i Saudijske Arabije.

Mogu li igrači Saudijske Arabije posle šokantne pobede nad Argentinom da pokvare planove i Robertu Levandovskom i drugovima?
"Preživela" je Australija
Uspela je Australija da odbije nalete rivala, te da stigne do zlata vredna tri boda.
Igraće se još šest minuta
Nastavlja Tunis u istom ritmu da vrši pritisak.
87' Tunis u petoj brzini
Stavio je Tunis sve karte na napad i ne planira da stane.

Invazija gola Australije se nastavlja.
84' Pritisak Tunisa, vremena je sve manje
Odbila se lopta do Talbija koji udarcem iz velike daljine nije ozbiljnije ugrozio Rajana.
71' Neverovatne prilike na obe strane
Najpre je Australija imala sjajnu priliku da duplira prednost kada je Meklaren poslao loptu za Lekija koga su centimetri delili od toga da zatrese mrežu Tunisa.

Već u sledećem napadu Tunis je imao šansu da dođe do izjednačenja preko Msaknija, čiji je udarac zaustavio Rajan.
67' Tunis u naletu
Ređaju se šanse za Tunis iz minuta u minut, ali bez uspešne realizacije.
63' Žuti karton za Abdija
Fudbaler Tunisa dobija opomenu pred isključenje.
57' Budi se Australija
Pokušavaju fudbaleri Australije da dupliraju prednost, ali realizacija izostaje. Poèetak drugog poluvremena je za sada identièan kao poèetak prvog.
50' Bolji početak Tunisa
Stièe se utisak da su fudbaleri Tunisa ozbiljnije pristupili meèu u drugom poluvremenu.
47' Neverovatnu priliku propušta Msakni
Sjajno je Msaknija uposlio Džebali, ovaj se našao na dva metra od gola protivnika, ali je njegov udarac završio pored desne stative.
41' Kakvu priliku propušta Tunis!
Došla je lopta do Džebalija, koji je sjajno izdržao duel i sačuvao loptu.

Pravovremeno prosleđena lopta došla je do Dragera, čiji je udarac sjajnom intervencijom zaustavio Sutar.
34' Nova prilika za Australiju
Sjajno je Irvin utrèao na prvu stativu prilikom izvoðenja kornera, ali je njegov udarac bio neprecizan. Ostaje 1:0 za Australiju.
23' Majstorija Djuka
Gudvin je prošao po strani, ubacio loptu u kazneni prostor protivnika gde je Djuk rutinirao golmana Tunisa.

Neverovatan pogodak glavom, ovo se retko viđa.
VODI AUSTRALIJA - 1:0!

19' Tunis propušta veliku priliku
Sjajno je Tunis otvorio kontru, lopta je došla do Džebalija koji je odigrao sjajnu povratnu za Msaknija, ali mu je u završnici pobegla lopta.

Nedugo zatim ka golu Rajana je šutirao i Dreger,
12' Australija preti
Tokom poslednjih desetak minuta lopta je pretežno bila na polovini Tunisa.

Australijanci pokušavaju da ugroze protivnika prodorima po strani, ali im izostaje realizacija posle centaršuteva.
6' Prva opasnost pred golom Tunisa
Uspeli su fudbaleri Australije da se konsoliduju, dođu do većeg poseda, a zatim i slobodnog udarca iz dobre pozicije.

Muj je ubacio loptu u kazneni prostor protivnika, ali su defanzivci Tunisa otklonili opasnsot.
2' Inicijativa Tunisa
Fudbaleri Tunisa su od prvog minuta pokazali odlučnost u nameri da stignu do ranog vođstva.

Australija za sada primorana da se brani.