22:35

Zlato za Pletikosića u Riju

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Srpski strelac Stevan Pletikosić osvojio je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru u disciplini MK puška 60 metaka ležeći, pogodivši u konkurenciji 40 takmičara ukupno 702,9 krugova. Drugi naš predstavnik u ovoj disciplini Nemanja Mirosavljev zauzeo je 19. mesto sa pogođena 593 kruga. Pletikosić je uoči finala vodio sa 598 krugova iz osnovnog dela gađanja, da bi u završnih deset hitaca pogodio 104,9 krugova, što je takođe najbolji rezultat u finalu.

Iza našeg strelca plasirali su se Danac Torben Grimel i Australijanac Voren Potent.

Srpski i evropski rekorder u ovoj disciplini zauzeo je pre dva dana na početku takmičenja u Brazilu četvrto mesto u disciplini vazdušna puška, pogodisvši 596 krugova, a identičan rezultat imao je i Nemanja Mirosavljev.

U raspucavanju za treće mesto Mirosavljev je dobio duel sa Pletikosićem "ubivši" 9,8 krugova i bronzanu medalju.

U disciplini MK pištolj naš takmičar Damir Mikec zauzeo je danas 15. mesto sa ukupno 551 krugom.

U sredu je na programu nadmetanje žena u disciplini MK sportski pištolj, a Srbiju predstavlja olimpijska vicešampionka u ovoj disciplini Jasna Šekarić.