Pojedinačni sportovi

Nedelja, 07.04.2019.

20:05

Robertson osvojio Otvoreno prvenstvo Kine

Australijanac Nil Robertson osvojio je danas Otvoreno prvenstvo Kine u snukeru, pošto je u finalu u Pekingu pobedio Britanca Džeka Lisovskog sa 11:4.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Alex Burstow/Getty Images

Robertson je brejkovima od 141 i 100 poena posle prvog dela meča poveo sa 8:2 i bez većih problema osvojio je drugi trofej u Pekingu. To je njegova 16. rangirna titula u karijeri, po čemu deli šesto mesto na večnoj listi sa Markom Selbijem.

Australijanac je ove sezone osvojio tri rangirne titule, a posle današnjeg trijumfa popeo se sa sedmog na četvrto mesto na svetskoj rang-listi i osvojio 225.000 funti. Lisovski se borio za prvu titulu u karijeri, a kao i Robertson, biće medju nosiocima na predstojećem Svetskom prvenstvu u Šefildu.

Lisovski je plasmanom u finale zaradio 90.000 funti, što je najveća novčana nagrada koju je do sada dobio na turnirima.