Petak, 27.01.2023.

14:35

Sagan završava drumsku karijeru, fokusira se na brdsku zbog Igara 2024.

Slovački biciklista Peter Sagan najavio je u San Huanu u Argentini da mu je ovo oproštajna sezona u drumskom biciklizmu.

Sagan će se fokusirati na brdski biciklizam pred Olimpijske igre u Parizu 2024, a zatim će se povući iz takmičenja.

Trostruki svetski šampion je plan otkrio na svoj 33. rođendan, tokom drumske trke "Vuelta a San Huan".

Cilj mu je poslednji Tur d'Frans u julu, gde je sedam puta osvojio "zelenu majicu" vodećeg po osvojenim bodovima.

"Nastavićemo da realizujemo ovaj neverovatan projekat kako bismo stigli do Olimpijskih igara u Parizu... Mislim da to može da bude još jedna lepa avantura", rekao je Sagan o sebi i francuskom profesionalnom timu "Total Eneržis".

Sagan je karijeru počeo u brdskom biciklizmu, pre sjajne karijere na drumu. Osvojio je 12 etapa na Tur d'Fransu i jednodnevne klasike poput trka Pariz – Rube i Tura Flandrije.

Svoje tri titule svetskog prvaka osvojio je uzastopno od 2015. do 2017. godine.

Sagan je dvaput učestvovao na Olimpijskim igrama, ali nije uspeo da osvoji medalju na Igrama u Londonu 2012. u drumskoj trci, ni četiri godine kasnije u Rio de Žaneiru u brdskom biciklizmu.