Pojedinačni sportovi

Subota, 24.09.2022.

14:30

Jelena Erić zauzela 52. mesto u drumskoj trci na SP

Srpska biciklistkinja Jelena Erić zauzela je 52. mesto u drumskoj trci na Svetskom prvenstvu u australijskom Vulongongu.

Profimedia / Florian Frison / DPPI

Ona je za pobednicom iz Holandije Anemik van Vlejten zaostala sedam minuta i 39 sekundi.

Van Vlejten je do pobede došla sa slomljenim laktom, a trku je završila za četiri sata, 24 minuta i 25 sekundi.

Ovo je holandskoj takmičarki drugo svetsko zlato u drumskoj trci, nakon šampionata iz 2019. godine.

Srebro je osvojila Belgijanka Lote Kopecki sa zaostatkom od jedne sekunde za pobednicom, a isti zaostatak na trećem mestu imala je Italijanka Silvija Persiko.

Svetsko prvenstvo se završava sutra drumskom trkom u muškoj konkurenciji, a Srbiju će predstavljati Ognjen Ilić.