Olimpizam

Subota, 16.08.2008.

10:51

Nejkovoj medalja u skifu

Reprezentativka Bugarske u veslanju Rumjana Nejkova osvojila je danas zlatnu medalju u skifu na Olimpijskim igrama u Pekingu. Nejkova je deonicu od 2.000 metara preveslala za sedam minuta, 22 sekunde i 34 stotinki. Srebrnu medalju osvojila je veslačica SAD Mišel Geret vremenom 7:22, 78, dok je bronzu osvojila Beloruskinja Ekaterina Karsten rezultatom 7:23,98.

Nejkova je, tako, osvojila svoju treću olimpijsku medalju, prvu zlatnu. Na Igrama u Sidneju 2000. godine osvojila je srebro, dok je četiri godine kasnije u Atini osvojila bronzanu medalju.

Srpska reprezentativka u skifu Iva Obradović takmičenje na Olimpijskim igrama završila je na 11. mestu, pošto je u B finalu održanom u petak zauzela 5. mesto.