Olimpizam

Nedelja, 24.08.2008.

06:08

Bronza za ruske odbojkaše

Odbojkaška reprezentacija Rusije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Rusi su u borbi za treće mesto pobedili Italiju rezultatom 3:0 (25:22, 25:19, 25:23). To je treća uzastopna medalja za Ruse, koji su odbranili bronzu iz Atine i prekinuli italijansku seriju odličja započetu 1996. godine. U finalnom meču olimpijskog turnira za odbojkaše igraju Brazil i SAD, duel je počeo u 6 časova po našem vremenu.

Rusi su u finalnom meču, koji je trajao sat i 13 minuta, dominirali i bez većih problema izborili medalju.

Prvi set bio je neizvestan, ali su Rusi u finišu pokazali da imaju znatno veću psihičku stabilnost. U drugom setu dileme nije bilo, Rusi počinju sa 8:1 i rutinski zadržavaju prednost do kraja.

Prevaga u trećem setu dogodila se oko drugog tehničkog tajm-auta, kada ruski tim preuzima vođstvo i u finiš ulazi sa 2-3 poena prednosti. Pobedu su Rusi izborili drugom meč-loptom.

Meč je kao drugi sudija vodio Dejan Jovanović iz Srbije.