Olimpizam

Nedelja, 18.02.2018.

08:39

Vukićević 41, Stevović 45, Hiršer pokupio i drugu medalju

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je tokom noći 41. mesto u veleslalomu, Marko Stevović trku je završio na 45. mestu.

Photo by Adam Pretty/Getty Images

Zlatnu medalju u toj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojio Austrijanac Marsel Hiršer.

Vukićević je trku završio rezultatom 2:31,35 minuta i kroz cilj je prošao sa 13,31 sekundom zaostatka za pobednikom. Stevović je na cilju za Hiršerom zaostao 15,17 sekundi.

Hiršer je stazu prešao za 2:18,04 minuta i osvojio drugu medalju u Pjongčangu, nakon što je u utorak bio najbolji u alpskoj kombinaciji.

Srebrnu medalju je osvojio Norvežanin Henrik Kristofersen sa 1,27 sekundi zaostatka, dok je Francuz Aleksi Pantiro osvojio bronzu sa zaostatkom od 1,31 sekundu. To je druga medalja za Francuza u Pjongčangu, pošto je osvojio srebro u alpskoj kombinaciji.