Odbojka

Petak, 30.09.2022.

22:20

Herbots sa 41p bacila domaćina na kolena, SAD siguran pred Srbiju

Odbojkašice Belgije savladale su Holandiju u Arnemu rezultatom 3-1 u setovima, u meču četvrtog kola grupe A Svetskog prvenstva.

Izvor: MT

Autor: MT

Belgijanke su napravile iznenađenje, trijumfovale nad domaćinom i izjednačile se na drugoj poziciji sa devet bodova i identičnim set-količnikom 10:4.

Imale su šansu da ovaj susret reše maksimalnim rezultatom, ali su u trećem setu propustile meč loptu.

Belgija je naročito ubedljiva bila u prvom periodu, a sigurnu igru pružila je i u drugom setu.

Neizvesna završnica trećeg seta im nije pripala, ali četvrtog jeste, u kojem su iskoristile ukupno petu meč loptu.

Neverovatnu partiju je pružila Brit Herbots, koja je zabeležila čak 41 poen na ovom susretu.

Kod Holandije najbolje su bile Ane Bujs sa 22, odnosno Nika Dalderop sa 19 poena.

Пласман обезедио SofaScore

U okviru naše grupe, Sjedinjene Države su relativno lako savladale Nemačku rezultatom 3-0 (25:17, 25:13, 26:24).

Olimpijske šampionke su zadržale maksimalan učinak od 4-0 pred poslednje kolo i meč sa Srbijom u nedelju od 19.00.

U meču sa Nemačkom su lepo rasporedile poene, a jedina dvocifrena bila je Ana Stivenson sa 12 poena. Od Nemica najefikasnija je bila Kimberli Drevniok sa 11 poena.

Zanimljiv duel grupe D odigrale su Kolumbije i Argentina, a pobedu posle preokreta od 3-2 u setovima ostvarile su plavo-bele (19:25, 25:17, 27:29, 25:20, 15:8).

Erika Merkado je bila odlična sa 28, a pratila juj je i Paula Jamila Nizetič. Kod Kolumbije je briljirala Dajana Segovija sa 26, odnosno Amanda Koneo sa 20 poena.

Argentina je ovom pobedom osigurala plasman u narednu fazu, dok je Kolumbija ostala bez šansi.