Odbojka

Petak, 13.09.2019.

23:00

Crnogorci na kolenima, Rusi i Italijani pokazali slabost

Odbojkaši Holandije, Blegije, Rusije i Italije ostvarili su pobede drugog dana Evropskog prvenstva.

Izvor: LN

Autor: LN

Holandija je razbila Crnu Goru sa 3-0 u setovima (25:13, 25:17, 25:15).

Crnogorci nisu imali šanse ni u jednom od tri seta, a Holandija je opravdala ulogu favorita u ovom meču, te izbila na čelo Grupe D.

Najbolji kod pobednika bio je Nimir Abdel-Aziz sa 27 poena, a na drugoj strani jedini dvocifreni bio je Marko Bojić sa 11.

Belgija je takođe opravdala očekivanja, pobedivši Austriju maksimalnim rezultatom – 25:17, 25:23, 25:17.

Kod Belgijanaca Hendrik Tuerlink je imao 11 poena, koliko sa druge strane Tomas Zas i Aleksander Berger.

Rusija je neočekivano izgubila set od Belorusije, ali došla do pobede – 23:25, 25:17, 25:22, 25:10.

Rusi su se uozbiljili posle lošeg prvog seta i bili ubedljivi u drugom, ali doživeli nove probleme u trećem. Ipak, iznenađenja nije bilo.

Za "zbornaju" ovo je drugi izgubljen set u prva dva kola protiv inferiornih protivnika, ali i druga ostvarena pobeda.

Kod Rusa najbolji su bili Dimitri Muserski i Viktor Poletaev sa 16 poena, a kod Belorusa Pavel Kulinski i Artur Udris sa 11.

Na kraju dana odigran je meč Italije i Grčke, gde su "azuri" takođe iznenađujuće izgubili set, ali pobedili – 17:25, 25:23, 25:19, 25:18.

Posle šokantno lošeg prvog seta za Italijane, Grci su nastavili da igraju dobro i imali šansu i u drugom.

Nisu uspeli da dođu do 2-0 u završnici, pa je Italija došla do rutinske pobede u naredna dva seta.

Najbolji kod Italijana bio je Osmani Huantorena sa 21 poenom, a kod grka Nikos Zupani sa 15.