"Orlovi" počeli pripreme za Ligu nacija

Muška seniorska reprezentacija Srbije, četvrtoplasirana na SP 2018. i bronzana sa EP 2017, počela je pripreme za II Ligu nacija 2019.

Izvor: B92, zvanični sajt
Podeli
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Najbolji odbojkaši Srbije okupili su se u utorak u beogradskom hotelu "Kraun Plaza", a treniraće u dvorani "Impuls".

Nikoli Grbiću, prvom treneru seniora Srbije, javila su se 22 odbojkaša.

Na okupljanju su bili:

Tehničari: Nikola Jovović (Zirat bankaši Ankara, Turska), Anrdrija Vilimanović (ACH Ljubljana, Slovenija), Aleksa Batak (Mladi Radnik, Požarevac) i Vuk Todorović (Vojvodina NS Seme, Novi Sad).

Korektori: Dušan Petković (Sora, Italija), Božidar Vučićević (Vojvodina NS Seme, Novi Sadd) i Lazar Dodić (Crvena zvezda).

Ostali igrači će se priključiti pripremama po završetku obaveza u klubovima, odnosno u zavisnosti od dogovora sa Nikolom Grbićem. Zoran Gajić, predsednik OSS, pozdravio je seniore i poželeo im još jednu uspešnu reprezentativnu sezonu.

Muška seniorska reprezentacija Srbije biće domaćin 4. grupe I vikenda od 31. maja do 2. juna selekcijama Francuske, Rusije i Japana u dvorani SPC "Vojvodina" u Novom Sadu.

Srbija će u 1. kolu, u petak, 31. maja, igrati protiv Japana od 17.00 časova. U 2. kolu, u subotu, 1. juna, Srbija će igrati protiv Francuske od 19.00 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 2. juna, protiv Rusije od 19.00 časova.

Na okupljanju su bili:

Libera: Neven Majstorović (Krajova, Rumunija), Nikola Peković (Partizan) i Stefan Negić (Vojvodina NS Seme, Novi Sadd).

Blokeri: Petar Krsmanović (Gazprom Jugra Sugrut, Rusija), Aleksandar Okolić (PAOK Solun, Grčka), Nemanja Mašulović (Crvena zvezda), Stevan Simić (Vojvovodina NS Seme, Novi Sad) i Stefan Kovačević (Vojvodina NS Seme, Novi Sadd).

Primači: Lazar Ćirović (Padova, Italija), Milan Katić (Belhatov, Poljska), Miran Kujundžić (Vojvodina NS Seme, Novi Sad), David Mehić (Vojvodina NS Seme, Novi Sad), Pavle Perić (Vojvodina NS Seme, Novi Sad), Luka Tadić (Crvena zvezda) i Danilo Pavlović (Crvena zvezda).

U okviru II vikenda (7 – 9. jun), Srbija će gostovati u Kanadi (8. grupa), a rivali će joj, pored domaćina, biti Nemačka i Australija.

III vikend će se odigrati 14 – 16. juna, a Srbija će igrati u 9. grupi, u Portugaliji, sa domaćinom, Brazilom i Kinom.

U okviru IV vikenda (14. grupa), od 21. do 23. juna, Srbija će igrati u Italiji, a rivali će joj biti i Argentina i Poljska.

Poslednji, V vikend je na programu 28 – 30. juna, a Srbija će igrati u 19. grupi u Bugarskoj, sa domaćinom, Iranom i SAD.

Finalni turnir će se odigrati 10 – 14. jula u Čikagu, u SAD.

Pored SAD, plasman na Finalni turnir će izboriti 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.