Odbojka

Subota, 22.09.2018.

16:00

Odlična igra Srbije za ubedljivu pobedu nad Argentinom!

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Argentinu sa 3-0, u drugom meču grupe H Svetskog prvenstva.

Izvor: PT

Autor: PT

Po setovima je bilo 25:18, 25:22, 25:22. Ovo je šesta pobeda naše reprezentacije na ovom šampionatu

"Plavi" se sada nalaze na korak od plasmana u treću fazu i dosta toga zavisi od večerašnjeg duela u kojem se sastaju Poljska i Francuska.

Srbija je odlično krenula duel i sredinom prvog seta uspela je da napravi razliku, koju "Gaučosi" do kraja prvog perioda igre nisu uspeli da nadoknade (25:18).

Tokom drugog seta viđena je dosta veća borba, međutim slično kao i u prvom "Orlovi" su uspeli da naprave ključnu prednost krajem seta. Tokom trećeg došlo je do opuštenja u redovima našeg sastava, ali ulaskom druge postave sve se brzo vratilo na svoje mesto.

Podraščanin je briljirao na mreži, Kostić je odlično zamenio Jovovića, dok je dobro igrao i Katić, uz standardnog Luburića. Argentina je vodila sa velikih 17:11, međutim onda je usledila velika serija i naši su uspeli da privedu meč kraju.

Srbija sledeći meč igra u nedelju od 19.40 protiv Poljske.

III set:

KRAJ! Srbija je uspela da nadoknadi šest poena u trećem setu i da ga na kraju osvoji. Sjajna igra i maksimalna pobeda za ekipu Nikole Grbića.

24:22 – Meč lopta! Sjajno se snašao Kostić na mreži!

23:21 – Ponovo je odličan u bloku Marko Podraščanin.

22:21 – Prolazi Milan Katić!

21:20 – Sjajan napad Luburića i "Orlovi" vode, nakon što su gubili sa šest poena.

20:20 – Izjednačenje! Ponovo Podraščanin iz bloka.

19:20 – Servis greška "Gaučosa".

18:19 – Ponovo Marko Podraščanin, Srbija dolazi na samo minus jedan.

17:19 – Sjajan blok Podraščanina, da li može Srbija do velikog preokreta u trećem setu?

16:19 – Greška primača Argentine i "Orlovi" dolaze na -3. Tajm-aut Argentina.

13:17 – Dobar napad Ivovića, a potom i Kostić. Srbija se polako približa Argentini.

10:16 Na drugom tehničkom tajm-autu Argentina ima šest poena više od "Orlova".

9:15 – Još jedan tajm-aut Grbića, pošto se nižu naše greške u ovom setu. Velikih +6 za "Gaučose".

9:13 – Marko Podrščanin prolazi kroz sredinu.

8:12 – Konačno poen za Srbiju, osvaja ga Marko Ivović.

7:12 – Greši i Dražen Luburić, sada je ovo već osetna prednost našeg protivnika.

7:11 – Upecao se Lisinac i "Gaučosi" vode sa +4. Nikola Grbić zatražio je tajm-aut.

7:9 – Imala je Argentina +3, međutim Luburić je sprečio da razlika bude još veća.

6:8 – Na tehničkom tajm-autu "Gaučosi" imaju dva poena prednosti.

6:6 – Siguran je Marko Ivović za svoj 11 poen, odnosno za izjednačenje.

4:3 – Dražen Luburić osvaja poen za vođstvo "Orlova".

3:3 – Kovačević lucidno prebacuje loptu u na drugu stranu za izjednačenje u trećem periodu igre.

1:0 – Prvi poen za Srbiju u trećem setu osvaja Marko Ivović.

II set:

25:22 – Uroš Kovačević donosi poen Srbiji za vođstvo od 2-0 u setovima!

24:22 – Čudna situaciju, Kavana se očigledno upecao, međutim poen je nastavljen i na kraju je pripao Argentini. Ipak, naši imaju još dve set lopte.

23:19 – Sjajno se snašao Kovačević na mreži i poentirao za svoj šesti poen.

21:17 – "Bomba" Lisinca iz servisa i naši imaju +4. Tajm-aut Argentina.

20:17 – Ponovo loš smeč "Gaučosa" i Srbija ima sjajnu priliku da povede sa 2-0 u setovima.

18:16 – Greši Konte i "Orlovi" imaju +2. Veoma važan period igre je u toku.

16:15 – Serija Srbije 3:0 i na drugi tehnički tajm-aut odlazimo sa poenom prednosti.

15:15 – Potom i blok Srećka Lisinca!

14:15 – Važan poen za Ivovića, koji je mnogo grešio u drugom setu.

13:15 – Ponovo +2, poentirao je Konte. Nikola Grbić zatražio je tajm-aut.

13:13 – Vodila je Argentina sa +2, međutim naši dobijaju dva poena zaredom i dolaze do izjednačenja.

10:11 – Smenjuju se reprezentacije u vođstvu, ovoga puta Zanoti poentira.

9:8 – Ovoga puta Luburić odličan je u bloku i donosi poen Srbiji.

7:8 – Servis greška Marka Ivovića i "Gaučosi" imaju prednost na prvom tehničkom tajm-autu.

7:7 – Silovit napad Dražena Luburića, njegov sedmi poen.

6:7 – Vodi Argentina u drugom setu. Imali su priliku za napad, ali "Gaučosi" na kraju dolaze do poena.

5:4 – Odlično je Srbija izvukla ovaj poen, na kraju kojeg je poentirao Marko Ivović.

2:2 – Petar Krsmanović odlično prolazi kroz sredinu za izjednačenje u drugom setu.

I set:

25:18 – Izuzetna igra "Orlova" za vođstvo od 1-0 u setovima!

22:17 – Sjajan servis Krsmanovića i potom smeč Lisinca na mreži. Naši su blizu vođstva u setovima.

21:17 – Prekidamo seriju Argentine i to blokom Ivovića.

20:17 – Ovoga puta blok zaustavlja Ivovića i Argentina smanjuje. Tajm-aut Nikole Grbića.

20:15 – Krsmanović na mreži zaustavlja Solea, fenomenalan blok.

18:14 – Četiri poena prednosti za "Orlove" nakon odličnog čelendža Nikole Grbića.

16:13 – Na drugom tehničkom tajm-autu Srbija ima tri poena prednosti i nalazi se u dobroj poziciji da povede sa 1-0 u setovima.

14:11 – Srećko Lisinac odlično reaguje na mreži i šalje loptu u protivničko polje. "Orlovi" imaju prednost u prvom setu.

11:9 – Sjajan servis Uroša Kovačevića.

10:9 – Sa puno osećaja odigrao je Luburić, koji je na mestu korektora umesto Atanasijevića.

8:7 – Posle prvog tehničkog tajm-auta Srbija ima vođstvo od jednog poena.

7:6 – Ovoga puta prolazi Ivovića i donosi minimalno vođstvo "Orlovima".

5:5 Greška Marka Ivovića i Argentina dolazi do izjednačenja.

3:1 – Odlična dijagonala Luburića, Srbija vodi sa +2.

1:0 – Sjajan napad Lisinca za vođstvo "Orlova".