18:32

Još jedna pobeda odbojkašica

Izvor: Nina Kolundžija

Autor:Nina Kolundžija

Ženska odbojkaška reprezentacije Srbije ostvarila je treću pobedu u Ankari u kvalifikacijama za Gran pri 2008. ’Plave’ su bile bolje u 5. kolu od Bugarske rezultatom 3:0 po setovima 25:21, 25:19, 25:16. Meč je trajao 71 minut. Srpske odbojkašice su slobodne u sledećom kolu.

Srbija: Nikolić 16, Majstorović 2, Krsmanović 5, Brakočević 18, Molnar 8, Vesović 2, Ognjenović 3, Čitaković-Đurišić 2, Isailović 1, Simanić 1, Spasojević, Ćebić

Prvi set koji je trajao 24 minuta, završen je sa 25:21, za početno vođstvo Srbije i samopuzdanje i sigurnost za drugi. U tom drugom setu, Bugarke su uspevale da drže priključak do drugog tehničkog tajm-auta na kome je bilo 16:14.

Posle toga odbojkašice iz Srbije stvorile su veliku prednost 22:15, a potom završile set sa 25:19. U trećem setu pokazale su stabilnost, i uprkos izjednačenju na 8:8, podigle nivo igre i završile sa čak 25:16 za pobedu Srbije od 3:0.

Anja Spasojević nije igrala zbog povrede butnog mišića.

Odbojkašice Srbije uz tri pobede, imaju i dva poraza, a poslednji meč na turniru igraće sa Nemačkom u nedelju od 14.30 po srednjeevropskom vremenu.

Uz Srbiju tri pobede imaju i Nemice, koje su u petak savladale Azerbejdžan. Tri pobede ima i Turska, koja igra sa Italijom, koja ima dva trijumfa do sada.

Učešće na Gran priju obezbediće prve tri selekcije. Plasman ekipa sa istim brojem bodova određuje se prvo na osnovu set količinika. Ukoliko je set količnik identičan, plasman se određuje na osnovu poen količnika.