Vembanjama nije najbolji ruki – gde je Micić? FOTO
Odigrano je 14 utakmica ove sezone u NBA ligi, što je navelo "HoopsHype", da izvuče statistiku novajlija u najelitnijem košarkaškom takmičenju.
A.S.Izvor: B92
Srpski reprezentativac i nekadašnji MVP Evrolige, Vasilije Micić se nalazi na 19. mestu sa rejtingom 1,86.
Micić je odigrao sedam mečeva za Oklahomu ove sezone. Prosečno postiže 3,6 poena i skoro tri asistencije za 12,4 minuta provedenih na parketu.
Iako bi prva pomisao bila, da je ovogodišnji prvi pik na draftu Viktor Vembanjama najbolji "ruki" u dosadašnjem delu sezone, to može da zavara.
Na prvom mestu se nalazi Čet Holmgren iz Oklahoma Siti Tandera sa rejtingom od 17,77.
Holmgren prosečno beleži 17 poena uz 7,8 skokova i 2,6 asistencije, a njegov tim se nalazi na trećem mestu Zapadne konferencije sa 10 pobeda i četiri poraza.
Odmah iza njega nalazi Vembanjama sa 12,15. Postiže 19,3 poena u prozeku u dresu San Antonio Sparsa.
Na trećoj poziciji je Derek Lajvli iz Dalasa uz rejting 10,15, a Top 5 čine još Ausar Tompson iz Detroita sa rejtingom 9,58, a prati ga Haime Hakez džunior, Meksikanac iz Majami Hita sa 9,12.
Zanimljivo je i to da se prošlosezonski MVP Evrolige Saša Vezenkov našao na 13. poziciji uz rejting od 4.53 na odigranih 11 utakmcia.
The best rookies in the NBA according to @hoopshype global rating pic.twitter.com/WVpXV7Vs5I
— NBACentral (@TheDunkCentral) November 20, 2023
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.