Utorak, 08.03.2022.

08:00

Jokić se ne šali: 32 poena i tripl-dabl

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Golden Stejt Voriorse rezultatom 131:124 uz odličnu partiju Nikole Jokića.

Izvor: SN

Autor: SN

Srpski centar i aktuelni MVP Nikola Jokić odigrao je još jednu maestralnu partiju i nosio Nagetse do pobede nad drugim timom Zapada zabeleživši novi tripl-dabl.

On je utakmicu završio sa 32 poena, 15 skokova i 13 asistencija, dok je uz to imao i 1 blokadu i 3 izgubljene lopte za 34 minuta koliko je proveo na parketu.

Na ovom susretu smo mogli da vidimo još jednog srpskog reprezentativca, a u pitanju je Nemanja Bjelica, koji je imao skroman učinak i za 18 minuta imao 2 ubačena poena, uz po 5 skokova i asistencija, ali i 3 izgubljene lopte.

Što se same utakmice tiče, Nagetsi su "otvorili vatru" odmah na startu i u prvom kvartalu ubacili čak 40 poena, a to im je ulilo dovoljno energije da na poluvreme odu sa prednošću (koju je Golden Stejt, ruku na srce, istopio) 71:69.

Voriorsi su po prvi put poveli na početku treće četvrtine, ali je trojka Džordana Pula za 83:77 razljutila Nikolu Jokića i kreće serija Denvera od 15:0 na njegovim krilima i za tren oka su Nagetsi poveli sa 92:93.

Svoje jedine poene na meču je Nemanja Bjelica ubacio upravo u poslednjim momentima treće deonice, kada je smanjio na 104:101 pred ulazak u poslednjih 12 minuta košarke.

Demarkus "Bugi" Kazins je demonstrirao svoje kvalitete na početku poslednje četvrtine, a onda su se uključili Jokić i Grin i konstatovana je pobeda Nagetsa nad Voriorsima rezultatom 131:124.

Dakle, Jokić najefikasniji sa 32 poena (15 skokova i 13 asistencija), 18 je imao Džef Grin, koliko i Monte Moris, poen manje je ubacio Rid, dok je 15 imao Rivers, a 13 Bugi Kazins.

Na drugoj strani, 32 poena i 7 asistencija za Džordana Pula, 30 poena Mozesa Mudija, 16 Kuminge, 11 Veterspuna i 2 poena je bio učinak Nemanje Bjelice, kao što je rečeno.