Ponedeljak, 24.01.2022.

04:25

Jokić dominirao – i sprečio novi kiks Denvera VIDEO

Nikola Jokić bio je najbolji pojedinac na meču Denvera i Detroita, koji je pripao Nagetsima rezultatom 117:111.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Aktuelni MVP NBA lige bio je jako blizu novog tripl-dabl učinka, do njega nije došao, ali trijumf svom timu jeste doneo.

On je meč završio sa 34 poena, devet skokova, osam asistencija, dve ukradene lopte i jednom blokadom.

Iz igre je za 36 minuta provedenih na parketu šutirao 12 od 19, za tri 1 od 6, dok je sa linije slobodnih bacanja bio gotovo nepogrešiv (9/10).

Dve ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom prve četvrtine, a prvo poluvreme završeno je nerešeno 60:60.

Tokom trećeg kvartala Denver je uspeo da se odlepi, stekne maksimalnih +16, što mu nije bilo dovoljno da utakmicu privede kraju.

Detroit se u finišu vratio, te u poslednjem minutu izjednačio rezultat na 111:111.

Tada je na scenu stupio Jokić, koji je dva puta bio fauliran, iskoristio je četiri penala, a trijumf je, takođe, sa linije slobodnih bacanja potvrdio Monte Moris.

Pored Jokića, u redovima Denvera dvocifreni su bili još Barton sa 14 poena, Gordon je dodao 13, po 12 su ubacili Forbs i Nađi, dok je Rivers postigao 11 poena.

Takođe, Demarkus Kazins je debitovao za Nagetse, za šest minuta je napravio tri faula, a utakmicu je završio sa dva poena, šest skokova i jednom asistencijom, uz šut iz igre 1/7.

Kod Pistonsa najefikasniji sa po 18 poena bili su Kaningem, Džozef i Lajls.

Denver je nastavio sa promenljivim partijama, ima skor 24-21 i trenutno je šesti na Zapadu. Sa druge strane, Detroitu je ovo 35. poraz u sezoni i drži pretposlednje mesto na Istoku.