Sreda, 19.01.2022.

04:25

Tauns utišao Medison Skver Garden

Minesota Timbervulvsi savladali su Njujork Nikse 112:110.

Junak utakmice bio je centar Minesota Timbervulvsa i najbolji igrač ekipe Karl Entoni Tauns.

Minesota je bila bolja u prvom poluvremenu, dok su u drugom stali i tek u završnici zaigrali odlično.

Imali su +7 posle prve četvrtine i +10 na poluvremenu, ali su Niksi preokrenuli u trećoj četvrtini.

Ubacili su im 40 poena u 3/4 i dobili je 40:25, pa su pred poslednjih 12 minuta imali +5.

Bio je sve vreme egal, a za Nikse se istakao Kemba Voker koji je pogodio tri trojke bez promašaja i doneo prednost domaćinu.

Tauns i Rasel su uspeli da preokrenu rezultat i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Centar Timbervulvsa je na 30 sekundi do kraja i na -1 pogodio preko Rendla uz faul i doneo +2 svojoj ekipi.

Rendl je u narednom napadu fauliran i pogodio je jedno bacanje, a onda je na drugoj strani Beverli pogodio jedno bacanje i Niksi su imali šansu za produžetak ili pobedu.

Furnije je krenuo na ulaz, pokušao da pogodi za produžetak, ali ga udruženim snagama zaustavljaju Tauns i Mekdenijels.

Burks je promašio iz odbojke i meč je bio gotov.

Entoni Edvards sa 21 i Tauns sa 20 poena bili su najbolji u pobedničkom sastavu.