08:00

Novi tripl-dabl Jokića nedovoljan – Kingsi ponovo bolji od Nagetsa VIDEO

Sakramento Kingsi savladali su Denver Nagetse drugi put ove sezone – 125:115.

Photo by Ezra Shaw/Getty Images

Nakon pobede posle drame na otvaranju nove sezone i koša Badija Hilda uz zvuk sirene, ekipa Nemanje Bjelice upisala je i drugu pobedu protiv prošlosezonskog finaliste Zapada.

Kingsi su sada na skoru 3-1, dok je Denver na 1-3.

Srpski centar Nikola Jokić upisao je novi tripl-dabl, treći u četvrtoj utakmici ove sezone, a u jedinom meču gde nije imao tri dvocifrene kolone falio mu je jedan skok.

Nikola Jokić upisao je 44. tripl-dabl, najviše u istoriji Denver Nagetsa.

Postigao je 26 poena (8/11 za dva, 1/3 za tri i 7/7 slobodna bacanja), 11 skokova i 12 asistencija, ali i dve ukradene lopte. Ipak, imao je i 10 izgubljenih lopti.

Na večnoj listi pretekao je Feta Levera i sada je deveti po broju tripl-dablova u NBA istoriji.

Nemanja Bjelica upisao je 12 poena, uz šut igre 2/4 za dva, 2/4 za tri i 2/3 sa linije za slobodna bacanja.

Dodao je i pet skokova i jednu asistenciju.

Što se tiče same utakmice, nju je bolje otvorio Denver, serijom 8:2.

Održavao je solidnu prednost do polovine prve četvrtine, kada je Sakramento preokrenuo, ali je ipak Denver košem razlike dobio prvu deonicu.

Vodili su sve do četiri minuta pred kraj prvog poluvremena, kada kreće rapsodija Sakramento Kingsa, koji preko Foksa i Beglija u nekoliko mini-serija preokreću i na odmor odlaze sa +12.

Denver je serijom 14:0 preokrenuo rezultat u trećoj četvrtini i ponovo stekao prednost od +4, koju je održavao do kraja treće deonice.

Pred kraj četvrtine, Jokić je vezao 11 poena za Nagetsa i tri asistencije, tako da su svi poeni dolazili od njega.

Foks i Haliburton trojkama na startu treće četvrtine donose preokret Kingsima, koji Bjelica sa linije penala potvrđuje, a onda dolazi katastrofa Denvera.

Nisu mogli da daju koš pet minuta, što Kingsi koriste i Haliburton i Holms prave seriju 11:0 za +12.

Povratka za Denver nije bilo, koji je u poslednjoj četvrtini postigao 15 poena, nijedan nije dao Jokić.

Dieron Foks sa 24 poena i 9 asistencija bio je najbolji u redovima Kingsa, a pratio ga je Holms sa 20.

Begli je dodao 18, Barns i Haliburton po 13 i Hild 12 poena.

Pored Jokića, istakao se Majkl Porter sa 30 poena i 10 skokova, dok je Moris dodao 24 poena.

Geri Heris je još bio dvocifren sa 11 poena. Džamal Marej nije igrao.