Sportovi na vodi

Četvrtak, 09.06.2022.

17:17

Dve bronze za Srbiju na Svetskom kupu u Celju

U naredna tri dana Celje je domaćin Svetskog kupa u spustu na divljim vodama. Prvog dana takmičenja na Savi Dolinki veslane su trke spusta u kategoriji klasik.

Elena Petrović i Milica Kostov prvog dana takmičenja u Celju u kanuu dvosedu osvojile su bronzanu medalju.

Milica i Elena su trku izveslale za 18 minuta i 52.77 stotinki. Pobedila je posada Francuske u kojoj su veslale Bezia i Gober (16:01.28), dok je drugo mesto pripalo posadi Velike Britanije Milni i Mari (17:04.10).

Petrovićeva je prethodno nastupila i u kajaku jednosedu u kojem je zauzela 26. mesto, pošto je trku izveslala za 16 minuta 33 sekunde i 1 stotinku.

Pobedila je Italijanka Đulija Formenton (14:02.79), ispred Nemice Marlene Veseling (14:05.29), dok je bronza pripala Tari Inse iz Francuske (14:06.18).

Marko Marjanović koji se takmičio u kajaku, zauzeo je odlično 12. mesto, pošto je stazu na Savi Dolinki izveslao za 13 minuta i 12.82 sekunde. Prva dva mesta na pobedničkom postolju ponovo su zauzeli svetski šampion i vicešampion sa šampionata sveta održanog pre nedelju dana u Treinjaku, Kventin Boneten (12:34.10) i Maksens Baru (12:41.21), dok je bronza pripala Nemcu Andreasu Hajlingeru (12:47.37).

Osim naših takmičara, na Svetskom kupu u Celju, učestvovao je i srpski sudija, Zoran Novaković.

Drugog dana takmičenja u Celju veslaće se kvalifikacije u disciplini sprint.