Sportovi na vodi

Utorak, 16.08.2022.

18:45

Italijanu zlato na EP

Italijanski plivač Nikolo Martinenji osvojio je danas zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Martinenji je do zlata stigao rezultatom 26,33 sekunde.

Drugi na cilj je stigao njegov sunarodnik Simone Cerasulo (26,95), dok je bronzu osvojio Nemac Lukas Matcerat (27,11).

Mađarski plivač Krištof Milak osvojio je danas zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na evropskom prvenstvu u Rimu.

Milak je do zlata stigao rezultatom 1:52,01 minut.

Srebrnu medalju je osvojio njegov sunarodnik Ričard Marton (1:54,78), dok je bronza pripala Italijanu Albertu Razetiju (1:55,01).

U disciplini 50 metara slobodno u konkurenciji dama zlato je osvojila Šveđanka Sara Sjestrem.

Sjestrem se na najviši stepenik pobedničkog podijuma popela s vremenom 23,91 sekunde.

Drugo mesto je pripalo Kataržini Vašik iz Poljske (24,20), dok je treća na cilj stigla Holanđanka Valerie Van Ron (24,64).

Izraelska plivačica Anastasija Gorbenko osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini 200 metara mešovito na e prvenstvu u Rimu.

Gorbenko je do zlata stigla rezultatom 2:10,92 minuta.

Srebrnu medalju je osvojila Holandjanka Marit Stenbergen (2:11,14), dok je treća na cilj stigla Italijanka Sara Frančeski (2:11,38).