Sportovi na vodi

Nedelja, 14.08.2022.

18:33

Milak odbranio zlato na 100 metara

Mađarski plivač Krištof Milak osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu, u trci na 100 metara delfin stilom.

EPA-EFE/Tibor Illyes

Milak je trku isplivao u vremenu 50,33 sekunde, i tako je odbranio evropsko zlato osvojeno prošle godine u Budimpešti.

Ovo je Milaku treća medalja u Rimu, nakon što je osvojio zlato u štafeti 4x200 metara i srebro na 100 metara slobodnim stilom.

Srebro je pripalo Švajcarcu Noe Pontiju (50,87), dok je do bronze došao Poljak Jakub Majerski (51,22).

Zlato je u trci na 50 metara ledjno u ženskoj konkurenciji pripalo Francuskinji Analiji Pigre, koja je slavila vremenom 27,27 sekundi.

Domaća takmičarka Silvija Skalija je osvojila srebro (27,53), a Holandjanka Majke de Vard je došla do bronze vremenom 27,54 sekunde.