Sportovi na vodi

Petak, 29.03.2019.

16:15

Rekord za srpskog plivača: Sebastian Sabo najbrži na svetu

Srpski plivač Sebastian Sabo ostvario je najbolji ovogodišnji rezultat na svetu u disciplini 50 metara leptir stilom.

Izvor: LN

Autor: LN

Sabo, prvi sleva (EPA-EFE/CLAUS BECH DENMARK OUT)

Sabo je oborio nacionalni rekord Mađarske, gde se takmičio, isplivavši bolje nego dosadašnji rekorder Laslo Čeh.

On se u četvrtak plasirao u finale rezultatom od 23,93 sekunde, a zatim je taj rezultat poboljšao u finalu i trku završio za samo 22,99 sekundi.

Momak iz Sente je ovim rezultatom postao tek 20. plivač koji je u istoriji ove discipline trku završio za manje od 23 sekunde.

Pozicije na podijumu, posle prvoplasiranog Saba, zauzeli su brazilski veteran Nikolas Dos Santos (29,37) i Amerikanac Majkl Endrju (23,36).

Ovo nije prvi uspeh za srpskog plivača, jer je on 2017. godine na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u istoj disciplini.