Sportovi na vodi

Petak, 19.08.2022.

16:46

Zdelar četvrti u finalu

Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je četvrto mesto u finalu jednoseda na 500 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Zdelar je u finalu ostvario rezultat od jednog minuta, 39,489 sekundi. Za pobednikom domaćim takmičarom Jakobom Šopfom zaostao je 1,477 sekundi.

Do srebrne medalje je došao Mađar Adam Varga (1:38,237), a bronzu je osvojio Portugalac Fernando Pimenta (1:38,803).

Srpski četverac u sastavu Mihailo i Marko Subotić, Milenko Zorić i Branko Lagundžić zauzeo je četvrto mesto u finalnoj trci na 1.000 metara.

Oni su trku završili za 2:55,811 minut i za pobedničkom posadom Nemačke (Tobijas Šulc, Tom Libšer, Martin Hiler i Feliks Frank), zaostali su 2,637 sekundi.

Srebro je pripalo španskom četvercu (2:53,627), dok je bronzu tik ispred srpske posade osvojila Mađarska (2:55,748).