Sportovi na vodi

Petak, 03.06.2022.

20:24

Četiri medalje za Srbiju u Bratislavi

Prvog dana takmičenja na Međunarodnoj regati u Bratislavi veslane su trke u disciplinama na 1000 metara, a naši takmičari osvojili su četiri medalje.

Juniorke Dina Bacelj i Katalin Gere osvojile su srebrnu medalju u dvosedu na 1000 metara na regati u Bratislavi, pošto su u finalu trku izveslale za 3 minuta i 49,44 sekunde. Zlato i bronza pripali si posadama Poljske. Naša druga posada K2-1000 u konkurenciji juniorki, Jenifer Bošnjak i Jana Sarić, zauzela je peto mesto (3:53,200).

Naša juniorka Dunja Stanojev osvojila je bronzanu medalju u jednosedu na 1000 metara. Dunja je u finalu trku izveslala za 4 minuta 02,754 sekunde. Zlato je pripalo slovačkoj takmičarki Bjanki Sidovoj (3:55,779), dok je srebro osvojila Jelizaveta Fjodorova iz Estonije (4:00,210). Naša druga predstavnica u K1-1000, Katalin Gere u finalu je zauzela sedmo mesto (4:13,906).

Nikolas Andrić i Igor Subotić osvojili su takođe bronzanu medalju u Bratislavi. Njih dvojica su u dvosedu na 1000 metara trku izveslali za 3 minuta i 22,480 sekundi. Zlato i srebro osvojile su posade Poljske.

Naša druga posada K2-1000, Damir Ikić i Veljko Vještica, zauzela je sedmo mesto (3:29,760).

Medalju su osvojili i naši najmlađi takmičari, Mihajlo Dadić i Stevan Stojanov, u dvosedu na 1000 metara u konkurenciji dečaka (kadeti). Do bronze su stigli pošto su u finalu trku izveslali za 3 minuta i 30,960 sekundi. Zlato je pripalo posadi Poljske (3:26,340), a srebro čamcu iz Turske (3:27,200).

Luka Manjenčić u jednosedu na 1000 metara zauzeo je šesto mesto u finalu. Luka je kroz cilj stigao za 3 minuta i 41.74 stotinke. Igor Subotić zauzeo je deveto mesto u B finalu, pošto je u trku izveslao za 3:55,8. To mu je u ukupnom plasmanu donelo 18. mesto.

Najmlađa takmičarka u našoj ekipi, Žofi Horvat, takmičenje u jednosedu na 1000 metara završila je na sedmom mestu u vremenu 4 miunta i 22,720 sekundi.

Stevan Stojanov takmičenje u jednosedu na 1000 metara u Bratislavi završio je u polufinalu, pošto je kroz cilj prošao kao sedmi (4:09,220), iako je veslao bolje nego u kvalifikacijama.

Drugog dana takmičenja u glavnom gradu Slovačke veslaće se trke na 500 metara.