Srbija bez medalja pretposlednjeg dana SP

Srbija nije uspela da osvoji nijednu medalju.

Srbija bez  medalja pretposlednjeg dana SP
Nebojša Radoviæ / KSS

Pretposlednjeg dana Svetskog prvenstva u Kopenhagenu veslana su finala u disciplinama na sve tri deonice. naši takmičari u pet finala su zauzeli jedno sedmo, tri osma, i jedno deveto mesto.

Ervin Holpert i Anđelo Džombeta zauzeli su sedmo mesto u dvosedu na 1000 metara, pošto su stazu izveslali za 3 miuta i 18.04 sekunde. Titila je pripala Denisu Kernenu i Martinu Natelu iz Švedske (3:13.70), srebro su osvojili Simon Jensen i Morten Graversen (3:14.46), a bronzu Mađari Balint Noe i Tamaš Kulifaj (3:14.83).

Milica Starović u finalu jednoseda na 200 metara zauzela je osmo mesto u vremenu 41.43 sekunde. Titulu šampionke sveta osvojila je domaća takmičarka Ema Jorgensen (39.98) i time uveličala proslavu 100 godina od osnivanja Kajakaškog saveza Danske. Srebro je osvojila Mađarica Ana Luc (40.71), dok se bronzom okitila Ruskinja Natalija Podolskaja (40.79). Do kraja šampionata Milicu očekuje još i nastup u kvalifikacijama mešovitog dvoseda na 200 metara sa Markom Novakovićem u poslepodnevnom programu, kao i finale jednoseda na 500 metara koje se vesla u nedelju.

Osmo mesto osvojla je i posada četverca na 500 metara. Nebojša Grujić, Marko Novaković, Marko Dragosavljević i Vladimir Torubarov u finalu su izveslali deonicu za 1 minut i 21.29 sekundi. Zlatna medalja pripala je posadi Ukrajine: Kuharik, Danilenko, Trunov i Semikin (1:20.19), srebro su osvojili Slovaci: Balaž, Misak, Zalka, Botek (1:20.59), dok je bronzom okitila posada Ćeške: Špicar, Havel, Vorel i Šlouf (1:20.69).

Osmo mesto zauzele su i Marija Dostanić i Kristina Bedeč u dvosedu na 200 metara, pošto su trku izveslale za 1 minut i 45.08 sekundi. Zlato su osvojle Mađarice Danuta Kožak i Tamara Čipeš (1:40.52), srebro Beloruskinje Volha Hudženka i Marina Litvinčuk (1:40.70), dok su se na najniži stepenik pobedničkog postolja popele Belgijanke Hermien Peters i Lize Bruks (1:42.15). Bojan Zdelar finale jednoseda na 1000 metara završio je na devetom mestu u vremenu 3 minuta i 36.05 sekunde. Titulu prvaka sveta vratio je Portugalac Fernando Pimenta (3:25.82), srebrom je morao da se zadovolji branilac titule iz Segedina iz 2019. godine, Balint Kopaš iz Mađarske (3:26.49), dok je bronza pripala Alehu Jureniji iz Belorusije (3:30.47).