Sportovi na vodi

Nedelja, 06.06.2021.

13:25

Milica Novaković četvrta u jednosedu na 500 metara

Milica Novaković zauzela je četvrto mesto u jednosedu na 500 metara, pošto je stazu izveslala za 1 minut i 55.255 sekundi.

Milici je medalja u njenoj omiljenoj disciplini izmakla za samo 13 stotinki.

Prvakinja Evrope postala je Dankinja Ema Jorgensen (1:53.402), srebro je pripalo olimpijskoj šampionki Danuti Kozak iz Mađarske (1:53.962), dok se bronzom okitila Ukrajinka Marija Povh (1:55.119).

Strahinja Stefanović zauzeo je osmo mesto u finalu jednoseda na 200 metara. Strahinja je u Poznanju stazu u veoma jakoj konkurenciji izveslao za 36.017 sekundi. O jačini konkurencije govori činjenica da su prva osmorica kroz cilj prošli u razmaku od samo šest desetinki.

Titulu prvaka Evrope osvojio je Mađar Šandor Totka (35.385), srebrom se okitio olimpijski i svetski šampion, Britanac Lijam Hit (35.407), dok je bronza pripala Šveđaninu Peteru Meningu (35.537). Branilac titule, Francuz Maksim Bomon kroz cilj je prošao poslednji.

Marko Tomićević i Milenko Zorić u dvosedu na 1000 metara šampionat u Poznanju završili su na sedmom mestu u vremenu 3 minuta i 23.037 sekundi.

Titulu su osvojili Maks Hof i Jakob Šopf iz Nemačke (3:19.973), srebro je otišlo Slovacima Samuelu Balažu i Adamu Boteku (3:21.747), dok je bronza pripala Rikardasu Nekriosiusu i Andreju Olijniku iz Litvanije (3:22.343).

Ervin Holpert i Anđelo Džombeta zauzeli su šesto mesto u B finalu dvoseda na 500 metara. Holpert i Džombeta trku su izveslali za 1 minut i 36.354 sekunde i ovogodišnji šampionat Evrope završili su na 15. mestu u ukupnom poretku.

Do kraja šampionata Evrope boje Srbije braniće još Kristina Bedeč u jednosedu na 5000 metara u 14 sati i 41 minuta.