Olimpizam

Utorak, 31.07.2012.

15:45

Rukomet: Mađari bolji od Koreje

Rukometaši Mađarske pobedili su Južnu Koreju sa 22:19 (7:9) u drugom kolu B grupe Olimpijskih igara.

Izvor: SO

Autor: SO

U istoj grupi još se sastaju Srbija – Hrvatska i Danska – Španija.

Najzaslužniji za trijumf Mađara bio je Mate Lekai sa pet golova, Ivanščik i Časar dali su po četiri, a Nađ i Zubai po tri gola. Ji Kjeong Jeong predvodio je Korejce sa četiri pogotka, koliko je postigao i Han Jeong.

Za razliku od meča sa Hrvatskom u prvoj rundi, Korejci su pružili mnogo jači otpor u drugom kolu. Igrali su odlično u odbrani, a najveća pretnja golu Mađarske dolazila je iz kontri.

Korejci su na poluvremenu vodili sa 9:7, a držali su se sve do sredine drugog poluvremena i vođstva 16:14. Međutim, tada je usledio pad u igri, Mađari su postigli pet golova u nizu i tako su rešili pitanje pobednika.

Mađarska sada ima skor 1-1, Koreja 0-2, a te reprezentacije biće konkurenti Srbiji za plasman u četvrtfinale.