Prvi dan: Srbija - Kanada 0:2

Reprezentacija Kanade povela je sa 2-0 posle prvog dana takmičenja u plej-ofu za plasman u kvalifikacije Svetske grupe Bili Džin King kupa. <br /><br /> Lejla Fernandes je pobedila Olgu Danilović, 7:5, 4:6, 6:4, a Rebeka Marino - Ninu Stojanović, 6:4, 7:6 (6).

Srbija - Kanada 0:2  4:6, 6:7 (6)
1. dan SET
STO 0
MAR 2
Kraj meča!
Kanada je povela sa 2-0 posle prvog dana.

Marino je savladala Stojanović sa 6:4, 7:6 (6) posle 101 minuta igre.

Duel se nastavlja u subotu sa dva singla i mečem dublova.

6:8 - Greška Nine na forhendu
4:6, 6:6 - Nina spasla meč loptu, imamo taj-brejk!
Imala je Kanađanka veliku šansu, meč loptu na servis naše igračice u 12. gemu, ali nije je iskoristila.

Imamo taj-brejk drugog seta.
4:6, 5:5 - Nina je veliki borac!
Gem za srpsku teniserku koja je servirala pod velikim pritiskom. Sada je 5:5.

Bori se Nina kao lav.
4:6, 4:5 - Kanađanka na gem do pobede
Konačno dva gema u kojim nismo videli brejkove.

Prvo je Nina izjednačila na 4:4, a onda je Marino uspela bez izgubljenog poena da dobije svoj servis, 4:5.

Sada Stojanovićeva servira da ostane u meču.
4:6, 3:4 - Ne da se Nina!
Evo ga i šesti brejk zaredom u drugom setu, treći za srpsku teniserku.

Ne da se Stojanovićeva, sada opet ima šansu da izjednači u ovom setu.
4:6, 2:4 - Serija brejkova
Šta reći, imamo seriju brejkova, ali Kanađanka vodi 4:2 u drugom setu i Stojanovićeva je u problemu.

4:6, 1:2 - Ribrejk Stojanović
Jako važan gem za samopouzdanje naše igračice. Vratila je brejk odmah, smanjila na 1:2.
4:6, 0:2 - Brejk Marino
Kanađanka je bolje počela i ovaj set, uspela je u drugom gemu da napravi brejk i povede sa 2:0.

Moraće Nina što pre da sredi redove i pokuša da izjednači u setovima za početak.
4:6 - Set Marino
Kanađanka je uspela da načini brejk, time dobije i početni set sa 6:4.

Prvi set loptu nije iskoristila, ali drugu jeste. Odlično je servirala i reternirala, to je bio ključ u ovom početnom setu.
4:4 - Nina izjednačila
Uspela je Kanađanka u osmom gemu da stigne do 40:30, ali je Nina odlično odservirala i dobila taj gem. Sada je 4:4.
3:3 - Ribrejk Marino
Šteta, Niba nije uspela da potvrdi brejk. Marino je odmah uzvratila ribrejkom, sada je 3:3.
3:2 – Brejk Stojanović
Nina je neutralisala servis Marino i došla do brejka!
2:2 – I dalje bez brejka
Nešto lakše svoje gemove osvaja Kanađanka.
1:1 – Spašene dve brejk lopte
Izvukla se Nina u prvom servis gemu. Uspela je da neutrališe dve brejk lopte i upiše se na semafor.
Počeo meč Nine i Rebeke
Počeo je drugi singl meč, Nina Stojanović - Rebeka Marino.

Kanađanka prva servira.

Čekaju se Nina i Rebeka
Sledi drugi singl dana, igraće Nina Stojanović i Rebeka Marino.

Naša igračica je 87. na svetskoj listi, a njena protivnica 230.
Šteta, bilo je blizu
Šteta za Olgu. Odigrala je maksimalno borbeno i hrabro, na kraju nije bilo ni sreće.

Protivnica je pogađala linije u ključnim momentima i tako došla do pobede.
5:7, 6:4, 4:6 - Kraj meča, pobeda Fernandesove
Meč je završen, Kanada je povela sa 1:0.

Lejla Fernandes je pobedila Olgu Danilović sa 7:5, 4:6, 6:4.

Velika borba, na kraju, više nereva je imala 72. na svetu.
5:7, 6:4, 4:5 - Brejk Danilović!
Bravo za Olgu! Napravila je brejk u momentima kada je Kanađanka servirala za pobedu! Sada je 4:5!
5:7, 6:4, 2:4 - Olga za sada odolela
Uspela je naša igračica da dobije servis gem i smanji na 4:2 u trećem setu.

Mora sada da napravi brejk kako bi se vratila u igru.

5:7, 6:4, 1:3 - Brejk Fernandes
Uspela je Kanađanka da posle izjednačenja, dobije dva poena u nizu, poslednji u ovom gemu tako što je iz riterna pogodila samu liniju po paraleli.

Ima brejk i vodi sa 3:1 u odlučujućem setu.
5:7, 6:4, 1:2 - Olga propustila prilike
Dug, neizvestan gem u kojem je Danilovićeva imala dve prilike za brejk ali ih nije iskoristila.

I Fernandesova je baš tada odigrala najbolje, tako da sada vodi sa 2:1 u setu odluke.

5:7, 6:4, 1:1 - Bez brejka
Drugačiji početak seta odluke.

Za razliku od prva dva seta kada smo odmah imali brejkove, sada su obe igračice dobile gemove na svoj servis.
5:7, 6:4 - Set Danilović!
Set za Olgu! Uspela je da iskoristi prvu set loptu i dobije ovaj deo igre posle 43 minuta sa 6:4.
5:7, 5:3 - Potvrda brejka
Uspela je Danilovićeva da potvrdi brejk i sada vodi sa 5:3 u drugom setu.
5:7, 4:3 - Brejk Danilović!
Novi brejk za našu teniserku!

Kao u u prvom, oduzela je servis Kanađanki i u odom sedmom gemu, nadajmo se da će uspeti da ga potvrdi, što bi je značajno približilo osvajanju drugog seta.
5:7, 2:3 - Tri asa Kanađanke
Fernandesova je dobila peti gem u kojem je odservirala čak tri as servisa, od ukupno pet na meču.

Danilovićeva sad mora da odgovori na pritisak.
5:7, 1:1 - Ribrejk Fernandes
Neverovatno, opet imamo ribrejk, ovog puta pravi ga Kanađanka.

Nikako srpska teniserka da stabilizuje igru. I dalje igra po sistemu toplo-hladno.
5:7, 1:0 - Brejk Danilović!
Rešila je naša igračica brzo da zaboravi prvi set. Odmah je uspela da napravi brejk i povede u drugom setu.

5:7 - Set Kanada!
Šteta za Olgu, nije uspela da izbori taj-brejk prvog seta.

Fernandesova je napravila treći brejk u setu, ovog puta Olga je na drugoj set lopti napravila duplu servis grešku. U najgori čas, 5:7.
5:5 - Gem s nulom
Danilovićeva je dobila gem bez izgubljenog poena, stabilizovala se, sada je 5:5.
4:5 - Ribrejk Danilović!
Sjajno je odigrala naša igračica ovaj gem, stigla do 0:40 i tri brejk lopte.

Prve dve nije iskoristila, ali jeste treću i to duplom servis greškom protivnice, 4:5.
3:5 - Novi brejk Kanađanke
Šteta za Olgu, imala je 40:15 na svoj servis u osmom gemu, ali je Fernandes greškama naše igračoce stigla do novog brejka i vodi sa 5:3.

Servira za poletni set.

2:3 - Gem za Fernandes
Kanađanka prekida mini seriju Danilovićeve, sada vodi sa 3:2.

Vodi se velika broba za svaki poen.
1:2 - Ribrejk Danilović
Dug, naporan gem, nekoliko puta je Olga imala brejk priliku i konačno je iskoristila!

Sada je 1:2, lakše se diše.
0:2 - Fernandes ima brejk
Zanimljiv gem na startu, Kanađanka ga je dobila na prednost, a onda je uspela da oduzme servis Danilovićevoj i povede sa 2:0.

Meč je počeo
Krenuo je meč Olge Danilović i Lejle Fernandes. Kanađanka je prva na servisu.
Olga i Lejla na terenu
Olga Danilović i Lejla Fernandes su na terenu, zagrevaju se.

U stolici je poznato lice sa terena, sudija Alison Hjuz.
U toku je ceremonija otvaranja
Igračice dve reprezentacije izlaze na teren... Intoniraju se nacionalne himne, meč će početi uskoro.
Olga: Spremna sam
Evo šta je pred početak meča izjavila naša Olga Danilović.

"Srećna sam, znali smo da ćemo ja ili Nina da igramo taj prvi meč. Imali smo celog dana treninge u različito doba. Nismo se do sada Fernandez i ja susretale nikada, neminovno je da je u formi. Osećam se dobro, spremno na terenu. Ona jeste levoruka, ali levoruka sam i ja i prvi put igram protiv levoruke igračice", poručila je Olga.
Danas dva singla
Prvog dana na programu su dva singla.

Uskoro na teren izlaze Olga Danilović i Lejla Fernandes, a posle njih Nina Stojanović i Rebeka Marino.
Naše teniserke igraju sa Kanadom
Posle nekoliko dana intenzivnog treninga, došao je čas za okršaj Srbije i Kanade u Bili Džin King kupu.

Reč je o meču plej-ofa za plasman u kvalifikacije Svetske grupe za 2022.

Meč se igra u hali "Ibar" u Kraljevu, ali nažalost, bez gledalaca.