Abu Dabi: Đoković – Cicipas 1-2

Novak Đoković poražen je u prvom meču nove sezone od Grka Stefanosa Cicipasa sa 2-1 u setovima.

6:3, 6:7 (4), 4:6
Abu Dabi, polufinale SET
Đoković 1
Cicipas 2
Prvi poraz Đokovića u novoj sezoni
Nije lakše mogao Grk da dođe do novog gema. Nekoliko vinera i to je to za danas, 6:3, 6:7, 4:6.
Cicipas servira za pobedu
Nije Cicipas preterano jako napao Đokovića u ovom gemu – 4:5.
Šansa odlazi u nepovrat
Novak je malo pustio ruku i došao do 15:30, ali dva ne neodbranjiva servisa ne prebacuje preko mreže. Cicipas dolazi do gem lopte, a onda posle razmene odapinje munjevit forhend i dolazi do novog gema... 3:5.
Zamalo
Đoković je pod velikim pritiskom Cicipasa, Grk stiže do nove dve brejk šanse, ali Srbin uspeva da se odbrani – 3:4
Žestoka borba
Kao da se meč na Vimbldonu, a ne egzibicioni turnir u Abu Dabiju. Oba tenisera se žestoko bore za svaki poen, Cicipas za sada kontroliše rezultat – 2:4
Novak odoleo novom brejku
Bio je pod velikim pritiskom Đoković i u drugom servis-gemu trećeg seta. Cicipas dva puta stiže do brejk lopte, ali Srbin rizičnim udarcima uspeva da odbije napad i osvoji prvi gem – 1:2
Ne miriše na dobro
Loš početak odlučujućeg seta za Đokovića, Cicipas mu odmah oduzima servis, a potom sa dva asa kapitalizuje ovaj brejk – 0:2
1-1!
Đoković je nadoknadio 1:5, ali nije uspeo da preokrene set. Cicipas se bolje snalazi u taj-brejku, sjajnim servisom uspeva da osvoji drugi set i izjednači rezultat – 6:7 (4:6)
Taj-brejk
Đoković bez izgubljenog poena osvaja naredni gem i drugi set ulazi u taj-brejk – 6:6
Cicipas konačno reagovao
Grka se budi u ključnom trenutku i dobrim servisom prekida seriju Đokovića – 5:6
Izjednačenje!
Gubio je Đoković 5:1, Cicipas je servirao za izjednačenje u setovima, ali se sve preokrenulo i Novak sada preuzima potpunu kontrolu nad drugim setom – 5:5
Đoković nastavlja da "grize"!
Đoković koristi momentum i potpuno se vraća u igru za drugi set. Nakon što je potvrdio brejk, oduzima još jedan servis Grku i dolazi u priliku da servira za izjednačenje – 4:5
Srbin se ne predaje!
Opet Đoković pokazuje da se neće tako lako predati, uzvraća konačno Grku i vraća jedan brejk – 2:5
Grk servira za 1-1
Cicipas nastavlja u istom ritmu, Đoković ne uspeva da mu parira sa osnovne linije, novim greškama gubi još jedan servis pa Grk stiže na gem od izjednačenja – 1:5
Đoković pokazao karakter
Iako je prvi meč u sezoni, iako je egzibicioni turnir, Đoković pokazuje veliku želju da pobedi. Nakon 20 minuta borbe osvaja prvi gem u drugom setu – 1:3
Brejk!
Promenio se odnos snaga na terenu, Cicipas preuzima kontrolu i koristi nekoliko grešaka Đokovića za prvi brejk u drugom setu – 0:2
1-0
Naterao je Cicipas Đokovića da malo "zapne" u završnici seta, ali Srbin ne gubi koncentraciju, pa osvaja prvi set sa 6:3.
Grk konačno uzvratio!
Prvi put od početka meča Cicipas je "pokazao zube" Đokoviću. Grk uspeva da ekspresno vrati drugi izgubljeni brejk i produži prvi set – 5:2
Novi brejk!
Kao u Parizu početkom novembra, Cicipas deluje nemoćno protiv Đokovića. Grk nastavlja da greši, novom duplom servis greškom poklanja Srbinu drugi brejk na meču – 5:1
Prvi gem za Grka
Konačno se budi Cicipas i posle dosta borbe uspeva da osvoji prvi gem na meču – 3:1
Brejk!
Izuzetno loš servis-gem Cicipasa, serija loših udaraca što Đoković ne propušta da iskoristi i odmah pravi brejk – 2:0
Đoković osvojio prvi gem u sezoni
Mučio se Novak sa servisom na startu meča, imao i duplu grešku, stigao je Cicipas i do brejk prilike, ali Đoković preokreće za prvi gem u novoj sezoni – 1:0
Koliko vredi Mubadala?
Đoković brani titulu na Mubadala teniskom šampionatu (MWTC) čiji će šampion zaraditi 250.000 dolara.
Novak se dobro zabavlja u Abu Dabiju
Međusobni skor
Srbin je "počistio" Grka pre nešto više od mesec dana u Parizu sa ubedljivih 6:1, 6:2 za manje od sat vremena igre. Ovaj okršaj im se neće računati u ukupnom međusobnom skoru gde je trenutno rezultat 2-2.