Sinsinati: Đoković - Kveri 7:5, 6:1

Najbolji teniser sveta Novak Đoković se plasirao u treće kolo turnira u Sinsinatiju pobedom nad Semom Kverijem, 7:5, 6:1.

7:5, 6:1
  ĐOK   KVE
  2   0
6:1 - 14. as udarcem Novak je završio meč!
5:1 - Brejk Đokovića!
Dve brejk lopte za Novaka!
4:1 - Lagan gem za Đokovića!
3:1 - Brejk Đokovića!
Veoma težak gem na servis Kverija, ali je Đoković uspeo da ostvari brejk.
2:1 - Novak spasao brejk lopte
Posle dve brejk šanse za Kverija Đoković je povezao tri poena, a potom je i gem okončao direktnim poenom iz servisa.
Opet dve brejk šanse za Kverija
1:1 - Šest udaraca, gem za Kverija
1:0 - Novak opet usporio ritam
Srpski teniser je protivniku dozvolio dve brejk šanse na startu drugog seta, ali je prvi gem završio fantastičnim direktnim poenom iz servisa.
Dve brejk šanse za Kverija na startu drugog seta
Prvi set u brojkama:
7:5 - Novakov je prvi set!
Imao je Đoković 30:15 na startu 12. gema, ali je Kveri sjajnim forhendom uspeo da spreči dve vezane set lopte.

Ipak je srpski teniser stigao do prilike da završi set, pošto je protivnik zakucao forhend u mrežu.

Kveri je u sledećem poenu krenuo na mrežu i uspeo dvoručnim volejem da osvoji poen.

Drugu set loptu je Đoković izborio kratkim bekhend riternom, a potom je Kveri izbacio loptu u aut.
6:5 - Kveri nema rešenje za Novakov servis
5:5 - Kveri se odbranio
Đoković je imao 30:30 u devetom gemu, ali je Kveri uspeo da poveže dva poena i da spreči gubitak prvog seta.
5:4 - I Novaku proradio servis
Petim asom u prvom setu Đoković je stigao na korak od vođstva.
ZID!
4:4 - Kveri sjajno odservirao gem
Amerikanac je izjednačio.
4:3 - Novak preuzima kontrolu nad mečom
Prvi put od početka meča srpski teniser je poveo.
3:3 - Brejk Đokovića!
Kveri je posustao, što je Đoković iskoristio i vratio meč na početak.
2:3 - Novak siguran na svom servisu
Dve brejk lopte za Đokovića!
1:3 - Kveri odoleo naletu Đokovića
Srpski teniser je pokazao nameru da napadne servis protivnika, ali je on uspeo da se odbrani.
Dobrodošli!
Pratićemo prvi meč Novaka Đokovića na turniru u Sinsinatiju, na kom brani titulu.

Njegov protivnik je Sem Kveri, američki teniser koji je do šanse da učestvuje na takmičenju stigao zahvaljujući specijalnoj pozivnici organizatora.
1:2 - Posle 11 minuta Novak osvojio gem
Đoković polako ulazi u meč, uspeo je da osvoji prvi gem na svoj servis.
0:2 - Kveri povrdio brejk
Ponovo je mreža odigrala za Amerikanca, drugi uzastopni gem je dobio pošto je poslednji poen osvojio uz pomoć vrha mreže.
0:1 - Brejk za Kverija!